Bugün 24 Nisan 2014 Perşembe RESMİ İLANLAR| Üye Girişi| Bize Ulaşın |Künye |Reklam |Ana Sayfa  
  GÜNDEM-ASAYİŞ   SİYASET   EKONOMİ   TARİH   EĞİTİM   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   YAŞAM-İNSAN   KENT-İLÇELER   CHP   AKP   MHP
Denizli Hizmet Gazetesi - DENİZLİ VALİLİĞİ´NDEN BELGELİ YANIT

DENİZLİ VALİLİĞİ´NDEN BELGELİ YANIT
Denizli Valiliği, kendilerini yalanlayıp, Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu´nun (BEDK) uyarısına rağmen valiliğin kullandığı makam araçları hakkında iki yıl önce attığı e-postaya cevap alamadığını ileri süren Burdur’da yaşayan Osman Çelik’e belgeyle yanıt verdi.
Burdur´da bir devlet dairesinde memur olarak görev yapan Osman Çelik, Denizli Valiliği´ne 2 yıl önce elektronik postayla başvurup, Denizli Valisi´nin yeni makam aracının model yılı, fiyat bilgileri ile kaç makam aracı olduğunu sordu. Denizli Valiliği bu talebi, Bilgi Edinme Yasası´nın ´Kurum ve kuruluşların, kamuoyunu ilgilendirmeyen ve sadece kendi personeli ile kurum içi uygulamalarına ilişkin düzenlemeler hakkındaki bilgi veya belgeler, bilgi edinme hakkının kapsamı dışındadır´ maddesi uyarınca geri çevirdi. 
 
Valiliğin kararına yapılan itiraz üzerine olaya el atan BEDK, Denizli Valiliği´nin tutumunu yerinde bulmadı. Başvuru sahibinin talep ettiği bilgilerin, kamuoyunu ilgilendiren türden olduğu yönünde karar veren BEDK, Denizli Valiliği´nin başvuru sahibine bilgi vermesi yönünde oybirliğiyle karar aldı. 
 
Emsal karar niteliği taşıyan olayın gazetelerde yer alması üzerine Denizli Valiliği, geçen cuma günü yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, başvuru sahibinin Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden 26 Ekim 2011´de bilgi istediği belirtildi. 5 Aralık 2011´de Denizli Vali Yardımcısı tarafından konunun bilgi edinme hakkı kapsamı dışında olduğu belirtilerek başvuru sahibinin talebinin reddedildiğinin yer aldığı açıklamada, talep sahibinin BEDK´ye itiraz ettiği hatırlatıldı. Açıklamada, BEDK´in yazısının Valiliğe 23 Ocak 2012´de ulaştığı hatırlatılarak, başvuru sahibine 27 Ocak´ta vali yardımcısının imzasıyla gereken bilginin verildiği belirtildi. 
 
Denizli Valiliği´nin bu açıklaması üzerine Osman Çelik, Denizli Valiliği’ni yalanlayarak, kendisine herhangi bir bilgi verilmediğini iddia etti. Valilik, Çelik’in bu iddiasına makam araçlarının bilgisinin yer aldığı ve adresine gönderilen 27 Ocak 2012 tarihli belge ile yanıt verdi. Çelik’in Burdur’daki adresine gönderilen Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsmeci imzasıyla gönderilen belgede, ´26.10.2011 tarih ve 47303 nolu İçişleri Bakanlığı Bilgi Edinme başvurunuz. Denizli Valiliğine 4982 sayılı bilgi edinme kanunu kapsamında yapmış olduğunuz müracaatınızın cevabı aşağıdadır´ denilip, Valilik´te kullanılan 1997 model Mercedes 320 S ve 1996 model Grand Cherokee cip olduğu bilgisi verildiği görüldü. (DHA) 

30/7/2013

Haberi Yazdır   |   Yorum Yaz


Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar
Beyaz cennet Pamukkale’nin işletmesini 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle geri alan ve işletmesini Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne (TÜRSAB) devreden Kültür ve Turizm Bakanlığı, ilk zammını yaptı. Zamla birlikte artık beyaz cennet Pamukkale’yi görmek biraz daha pahalıya mal olacak.


Denizli’de Umut Yıldızları Projesi’nde yer alan ve geçirdiği beyin kanamasının ardından beyin ölümü gerçekleşen 18 yaşındaki gencin organlarını ailesi bağışladı.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, öğrencileri makamında kabul etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin eş başkanı olan 3. Sınıf öğrencisi Efekan Menemencioğlu, projeleriyle herkesi şaşırttı.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında yeni kurulan Merkezefendi Belediyesi’ni ziyaret eden Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nu makamında ziyaret etti ve mecliste görüş ve önerilerini başkana aktardı.


Sarıgöl’den Buldan yönüne giden Cevdet Kaplan’ın kullandığı 45 TA 3504 plakalı otomobil, seyir halindeyken alev aldı.


Denizli Valisi Abdülkadir Demir, çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan’ın, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti´nin çocuklara olan güveninin ifadesi olduğunu belirtti.


Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde (PAÜ) tedavi gören lösemili ve çocuk hastalar için 23 Nisan partisi düzenlendi.


Denizli’nin Sarayköy İlçesinde ´Selen-İrfan Cihan Mersin Hatıra Ormanı’ oluşturuldu.


Denizli’de 11 Nisan tarihinde Üçgen Çarşısında çıkan ve 41 işyerinin yanarak küle döndüğü yangınla ilgili gözaltına alınan bir kişi tutuklandı.
HAMİT  TEKKANAT
İLKER BAŞBUĞ’UN FERYADI!

AYFER  KÜÇÜKKAHVECİ
Bütün suç ´suprakiazmatik çekirdek´inmiş!

DENIZLI
HABER ARŞİVİ
   BAĞLANTILAR
Denizli Valiliği
Denizli Emn. Müd.
Milli Eğitim Müdürlüğü
TC Kimlik No. Öğrenme
Vergi No. Öğrenme
Telefon Rehberi
SSK
Emeklilik Tarihi
Motorlu Taşıtlar Vergisi