BOZKURTLU KADINLARA SAĞLIK EĞİTİMİ | Denizli Hizmet Gazetesi


BOZKURTLU KADINLARA SAĞLIK EĞİTİMİHaber MERKEZİ Özel Denizli Tekden Hastanesi ilçelerdeki bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Tekden Hastanesi uzmanlarının bu kez ki durağı Bozkurt İlçesi oldu. Doktorlar Bozkurtlu kadınlara kadın hastalıkları ve kanseri anlatıldı.


Son olarak Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’in isteği üzerine Bozkurtlu vatandaşlarla buluşan Tekden Hastanesi hekimlerinden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Serkan Yurtsever, bayanlara ‘Kadın hastalıkları ve korunma yolları’ ile ilgili bilgiler verdi. 
 
Op.Dr.Serkan Yurtsever, bu toplantının Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ve ilçe kadınları tarafından talep edilmesinin kendisini son derece mutlu ettiğini ifade ederek rahim ağzı kanseri, gebelik takipleri ve tarama testleri, adet düzensizlikleri ve ağrıları, doğum kontrol yöntemleri, myom ve kist operasyonları ile idrar kaçırma gibi kadınlarda sık görülen kanser türlerini ve hastalıkları ele aldı. Op. Dr. Serkan Yurtsever “Birçok ilçede kadınlarımızla sağlık eğitimlerinde bir araya geldik. Her ilçemizde çok güzel karşılanıp ağırlandık. Bozkurt ilçemiz de de gerek belediye başkanı Birsen Hanım gerek ilçedeki bayanlarımız ilgi ve alakaları ile beni son derece mutlu ettiler. Bu toplantımız sayesinde bayanlarımız tüm merak ettiklerini sorma imkânı bulabildiler. Bir toplumun gücü kadınların gücü ile ölçülür. Bozkurt üreten ve öğrenmeye açık bir ilçemiz. Bayanlarımıza bu bilinçlendirme eğitimlerinde bana eşlik ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.  
 
Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ise; “Tekden Hastanesi’ni toplum sağlığına gösterdiği duyarlılığından dolayı bir kez daha kutluyorum. Günümüzde, hastalarını ve randevularını erteleyip, hiçbir beklentisi olmadan halka en değerli bilgileri vermek için çabalayan nitelikli hekimleri görmek beni heyecanlandırıyor. Demek ki insanlarımız hala değer sahibi. Tekden Hastanesi ile gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı işbirliği için ‘iyi ki’ diyorum ve Doktor Serkan Bey’e bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi. 
Bilinçlendirme eğitimlerinin ardından Bozkurtluların Denizli Tekden Hastanesi’nden alacakları sağlık hizmetlerinden indirimli yararlanmaları için Denizli Tekden Hastanesi ve Bozkurt Belediyesi arasında indirim protokolü de imzalandı. 
 
 


11.02.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018