‘GELECEĞİMİZİ OYLAYACAĞIZ’ | Denizli Hizmet Gazetesi


‘GELECEĞİMİZİ OYLAYACAĞIZ’Ümit BİLGİÇ Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Kanal 58’de yayınlanan Moderatör Programına Denizli’den canlı bağlanarak Hizmet Gazetesi muhabiri Ümit Bilgiç’in sorularını yanıtladı. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu olan Subaşıoğlu, programda referandum sürecini değerlendirdi ve bu referandumda Türkiye’nin geleceğini oylayacağını ifade etti.


Kanal 58’de hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan Moderatör Programını bu kez ki canlı yayın durağı Denizli oldu. Programa Denizli’den canlı olarak bağlanan ve Hizmet Gazetesi muhabiri Ümit Bilgiç’in sorularını yanıtlayan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, programda Merkezefendi Belediyesi’nin 3 yıllık dönemi ve referandum süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 
 
‘TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ’ 
Programda ilk olarak referandum sürecini değerlendiren ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu olan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Türkiye’nin geleceğinin oylanacağı referandumda, Türkiye’nin önünün açılacağını ifade ederek, “Mesleki acıdan ben siyaset bilimcisiyim, onun için bu referandum yakından takip ediyorum. Türkiye’nin parlamenter sistemin ile yönetilemediğini yaşanan siyasi gelişmeler ile herkes gördü. Son siyasi gelişmeler parlamenter sistemin sürekli sorun çıkarttığını görüyoruz. Ülkemizin siyasi geçmişine bakıldığında 64. Hükümet şuanda görev başında, bu rakama bakıldığında Türkiye’nin şuanda 2183 yılında olması gerekiyordu. Ülkenin başına gelen hükümetlerin bir çoğunun ömrü 1,5 yıl oldu. Durum böyle olunca ülke yönetimi için ne uzun vadeli projeler üretebilirsiniz ne de geleceği görebilirsiniz. Artık ülkede hükümet kuruldu, kurulamadı sıkıntılarının yaşanmaması için bu sisteme ihtiyaç duyuluyor. Türkiye bu referandum da geleceğini oylayacak ve sivil bir anayasaya ile Türkiye’nin önü açılacaktır” dedi.  
 
‘GECE GÜNDÜZ ÇALIŞYORUZ’ 
Programda ilk olarak Merkezefendi Belediyesi’nin 3 yıllık dönemini değerlendiren Merkezefendi Belediyesi’nin kurucu Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “ 2014 yerel seçimlerinin üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti ve yeni kurulan Merkezefendi Belediyesi için bu dolu dolu geçen bir yıl oldu. Şuanda Merkezefendi İlçesi sınırları içerisinde 287 bin vatandaşımız ikamet ediyor ve bizlerde vatandaşlarımıza hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi. 
 
‘MALİ DİSİPLİNİ SAĞLADIK’ 
Yeni kurulan bir belediye için ilk hedeflerinin mali disiplini sağlamak ve personel çalıştırmak için personel alan değil, hizmet etmek için personel alan bir belediye olmak hedefiyle çalışmalarına başladıklarını belirten Subaşıoğlu, “Belediyenin en önemli konusu bütçesi ve mali disiplinidir. Örnek olarak Merkezefendi Belediyesi hiç borcu bulunmayan ve 90 milyon TL ile 3 yılda bütçesini 175 milyona çıkartan bir belediye oldu. Buda belediyenin mali disiplinin temellerinin sağlam olduğunu gösteriyor. Bütçemizin ise yüzde 55’lik kısmını yatırıma ayırdık” dedi.  
 
 
‘YÜZLERCE PROJEYE İMZA ATTIK’ 
3 yıl içerisinde birçok projeye imza attıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilk olarak nasıl bir yol izleyeceğimizi değerlendirdik ve bu yolda ilerlemeye başladık. Lise son sınıf öğrencilerimizi İstanbul’a götürdük. Tarihe Yolculuk projesi kapsamında 50 yaşını aşmış10 bin büyüğümüzü Bursa ve Çanakkale’ye götürdük. Arabadan iniyor bisiklete biniyoruz projemiz kapsamında her yıl 5 bin bisiklet dağıtık ve dağıtmaya devam ediyoruz. Bundaki amacımız Merkezefendi İlçemizin bisiklet kullanan bir ilçe olmasını sağlamak. 13 bin çocuğumuza yüzme eğitimi verdik. Böyleye 13 bin çocuğumuz yaz aylarında ücretsiz yüzme eğitimi almış oldu. Merkezefendi sınırları içerisinde 2 bin 250 öğrencimize 90 TL öğrenim yardımında bulunuyoruz. Bu Türkiye’de belediyeler arasında bir rekor. Diğer yandan evde yatağa bağımlı olarak yaşamak zorunda olan hastalarımız için 200 adet elektronik hasta yağı dağıttık” dedi.  
 
 
ENGELLİ SARAYI PROJESİ 
Merkezefendi Belediyesi’nin önemli projelerinden birini Kanal 58 ekranlarında açıklayan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “ 2 yıl içerisinde önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. Bu projeyi ilk kez sizlerle paylaşıyorum. Türkiye’de birkaç belediyede olan Engelli Sarayımızı yapacağız. 4 bin metrekare alan üzerine kurulu olacak olan bu merkezimizde engelli vatandaşlarımız hem stres atacak hem de sağlık hizmetlerinden yararlanacak. Şuanda projemiz tamamlandı ve hayata geçiriliyor. İki yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılacak” dedi.  
 


16.02.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018