MİLLETİN ANAYASASI OLACAK | Denizli Hizmet Gazetesi


MİLLETİN ANAYASASI OLACAKÜmit BİLGİÇ Kanal58’de yayınlanan ve Kanal 58 Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı’nın hazırlayıp sunduğu Siyaseten programının bu kez ki konuğu AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK üyesi Dr. Sema Ramazanoğlu oldu. Ramazanoğlu programda 16 Nisan’da yapılacak referandum ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Kanal 58’de yayınlanan ve Kanal 58 Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı’nın hazırlayıp sunduğu Siyasetin Programının bu kez ki konuğu AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK üyesi Dr. Sema Ramazanoğlu oldu. Şiir Otel’den yapılan canlı yayında Erdağı’nın sorularını yanıtlayan Ramazanoğlu, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum ile ilgili AK Parti’nin çalışmaları ve anayasa değişikliği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.  
 
‘MADDELERİ TEK TEK PAYLAŞTIK’ 
Referandum ile ilgili olarak AK Parti’nin Ankara’da yaptığı tanıtım toplantısıyla referandum çalışmalarına start verdiklerini belirten Ramazanoğlu, “16 Nisan’da yapılacak olan referandum ile ilgili olarak yol haritamızı belirledik ve bunu kamuoyu ile paylaştık. Sayın Başkakanımız Binali Yıldırım, Ankara’da yapılan tanıtım toplantısıyla tüm partililere yol haritasını ve kampanya sürecini anlattı. Kısacası tüm maddeler kamuoyu ile tek tek paylaşıldı” dedi.  
 
SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK’ 
Denizli’de de referandum ile ilgili olarak çalışmalara başladıklarını belirten AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK üyesi Dr. Sema Ramazanoğlu, “Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci başta olmak üzere parti başkanlarımız ve belediye başkanlarımız ile istişare toplantılarımızı yaptık ve yol haritamızı belirleyerek seçim bölgemizde çalışmalarımıza başladık. Referandum ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde yoğun bir seçim çalışması yürüteceğiz” dedi.  
 
‘O ZİHNİYETİN ANAYASASI SİLİNECEK’ 
1983 darbe yasasının milletin ve ülkenin ayağına pranga olduğunu belirten Dr. Ramazanoğlu, “1980 askeri darbesinin ardından darbeyi gerçekleştirenler tarafından 1982 anayasası çıktı. Darbeyi yapanların ve planlayanlara ait olan bu anayasa, o zihniyetin anayasasıydı. O günden bu güne kadar gelen bu darbe anayasası hem milletin hem de ülkenin ayağına bir pranga oldu. Bu anayasa, 367 tartışmaları, siyasi krizler ve yönetimlerde sıkıntılara neden oldu. Bu anayasanın değişmesi gerektiği, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller tarafından zaman zaman söylenerek gündeme getirildi ama bir türle değiştirilemedi” dedi.  
 
‘MİLLETİN ANAYASASINI EL BİRLİĞİ İLE YAPALIM’ 
Yeni anayasanın milletin anayasası olacağını ve bu anayasanın milletin kararı ile değişeceğini belirten AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK üyesi Dr. Sema Ramazanoğlu, “AK Parti bu güne kadar ne söz verdiye yaptı ve yapılmayacak bir şeyinde sözünü vermedi. Bugün AK Parti, Sayın Devlet Bahçeli’nin de desteği ile milletin anayasasını yapmak için yola çıktı. AK Parti bugüne kadar yaptığı her şeyi millete sordu ve gizli hiç birşey yapmadı. Artık Türkiye’nin kaybedecek zamanı yok. El birliği ile milletin anayasası için çalışmalara başladık” dedi.  
 


27.02.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018