PAMUKKALE SPOR OYUNLARI’NDA BÜYÜK HEYECAN | Denizli Hizmet Gazetesi


PAMUKKALE SPOR OYUNLARI’NDA BÜYÜK HEYECAN

Pamukkale Belediyesi’nin en büyük etkinliklerinden olan Pamukkale Spor Oyunları’nda bugün ve yarın bir çok spor dalında heyecan yaşanacak.


Lansmanı 6 Ekim’de yapılan Pamukkale Spor Oyunları, akşam yapılan kortej ile başladı. 2.500 sporcunun katılması beklenen etkinlikler bugün ve yarın devam edecek. Bugün saat 11.00’de Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı önünden başlayacak olan şehir içi bisiklet turunda katılımcılar Demokrasi Meydanı, Çamlık Bulvarı, Lise Caddesi, 15 Temmuz Şehitler Meydanı, İstiklal Caddesi, Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı güzergâhında pedal çevirecek. 
 
MİLLİ BOKSÖR ADEM KILIÇCI SAHNE ALIYOR 
Kick Boks Turnuvası dahilinde milli boksör Adem Kılıççı ile Mücahit Kulak’ın özel gösteri maçı saat 15.00’de Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda düzenlenecek. Dünya Karate Şampiyonasında ülkemizi temsil eden milli karateci Serap Özçelik de 2 gün boyunca sürecek olan karate turnuvasında mindere çıkacak. Saat 10.00’da başlayacak olan karate turnuvası Rıchmond Termal Otel’de gerçekleşirken, aynı saatteki Kick Boks turnuvasına Vali Recep Yazıcıoğlu parkı ev sahipliği yapacak. Bugün ve yarın Hasan Güngör Spor Salonu’nda masa tenisi müsabakaları yapılacak. Saat 13.00’de Pamukkale’de yer alan balon kalkış alanında 3x3 Dünya Mirasları Turnuvasının lansmanı gerçekleşecek. Saat 14.30’da ise Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda Dünya Mirasları 3x3 basketbol turnuvası yapılacak.  
 
PAZAR GÜNÜ ETKİNLİKLER SÜRECEK 
Etkinliklerin yarınki bölümünde; Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda saat 14.00’de 21 kilometre mesafede yapılacak olan Pamukkale Yarı Maratonu startı verilecek. Maraton Pamukkale’de yer alan Naturel Park önünde tamamlanacak. Saat 14.10’da yine Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda Pamukkale Yarı Maratonu Halk Koşusu başlayacak ve 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’nda tamamlanacak. Pamukkale’de Yamaç Paraşütü ve Yelken Kanat ile okçuluk turnuvaları gerçekleşecek. Bu arada genç tiyatro oyuncusu Cem Yiğit Üzümoğlu, etkinliklerde Pamukkale’de olacak. Pamukkale Spor Oyunları’na hem izleyici hem de spor oyunlarına katılımcı olarak Pamukkale’ye gelecek genç tiyatrocu Cem Yiğit Üzümoğlu, dikkat çeken isimlerden biri olacak. Pamukkale Spor Oyunları’nın finali ise Pazar günü Pamukkale Naturel Park önünde yarı maraton finişiyle yapılacak. Burada maratonda dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenecek olan törenle verilecek. 
 
‘HERKESİ BEKLİYORUZ’ 
Pamukkale Spor Oyunları’nda sporun her dalında etkinlikler olacağını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Etkinliklerimize alanında başarılara imza atmış sporcularımızda bizlerle birlikte olacak. Pamukkale’nin adını termal sağlık ve beyaz cennetten sona bu etkinlikle hem ülkemize hem de dünyaya duyurmak istiyoruz. Tüm Denizli halkını ve Pamukkaleli vatandaşlarımızı Pamukkale Spor Oyunları’na hem sporcu olarak katılmaya hem de izleyici olarak takip etmeye davet ediyorum. Pamukkale ve Denizlimiz için büyük önem taşıyan bu etkinliğimize katılacak olan ünlü sporcuları da halkımız yakından görme imkanı bulacak” dedi.  


27.10.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018