DENİZLİ’DE İLK KEZ ‘KAHVE SEMİNERİ’ DÜZENLENDİ | Denizli Hizmet Gazetesi


DENİZLİ’DE İLK KEZ ‘KAHVE SEMİNERİ’ DÜZENLENDİDenizli’de Türkiye’ye yayılan ve ulusal kahve markası olma hedefiyle ilerleyen Franklin Coffee, Denizli’nin ilk ‘Kahve Semineri’ni düzenledi. Seminerde çeşitli ülkelerin kahvelerinin anatomisi anlatılırken, etkinliğe katılanlar içtikleri kahvelerin tadına hayran kaldılar.


2014’ten bugüne Denizli’de iki şube ile hizmet veren Franklin, 2016’nın başından bu yana da ‘’Yalnızca Nitelikli Kahve Üretir’ mottosuyla kahve imalatına devam ediyor. Denizli’de butik kahve üretimi yaparak, Denizli’den Türkiye’ye yayılan ulusal kahve markası olma hedefiyle önemli bir adım atarak Denizli’nin ‘İlk Kahve Semineri’ni düzenledi. Açıldığı günden bugüne hizmet sektöründe şehre bir çok yenilik ve kalite standartları kazandırmış olan Franklin Coffee, dünyanın dört bir yanından gelen kahve çekirdeklerini kendi tesisinde işleyerek, uygun ekipman ve demleme yöntemleriyle tüketiciye ulaştırıyor. Etiyopya’dan Honduras’a, Yemen’den Kolombiya’ya kadar birçok ülkeden özel olarak getirilen ve işlenen kahvelerin serüveni düzenlenen seminerde anlatıldı. 
 
‘KÜLTÜR ELÇİLİĞİ YAPIYORUZ’ 
Denizli’de ilk kez düzenlenen ‘Coffee Workshop’ etkinliğinde, marka ortaklarından Ahmet Kartay ve Onur Özer katılımcılara kahvenin her aşamasını anlattılar. İlklere adım atılan nitelikli kahve yolculuğunda genç girişimciler olarak kurdukları markalarını, ulusal pazarda söz sahibi yapmak için her geçen gün daha çok araştırma ve geliştirmeye çalıştıklarını belirten Ahmet Kartay, “Dünyanın dört bir yanından gelen kahve çekirdeklerini özenle seçip- işleyip paketliyoruz. Denizli’den yola çıkan ilk butik kahve üreticisi olma özelliğini taşıyan markamız aslında bir anlamda da ‘kültür elçiliği’ yapıyor. Kahveyi tüketiciye standart bir damak tadı bırakmak yerine kaliteli kahve deneyimleri yaşatmayı hedefliyoruz’’dedi. 


31.10.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018