TASARIMLARIN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU | Denizli Hizmet Gazetesi


TASARIMLARIN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDUEkonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi´nin katkılarıyla, Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda bu yıl 6.’sı düzenlenen DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının ön elemesi yapıldı.


Türkiye´nin farklı illerinden ve okullardan eğitimine devam eden ve mezun 66 yarışmacının 264 tasarımı ile başvuruda bulunduğu yarışmanın ön elemesi, Denizli İhracatçılar Birliği´nde gerçekleştirildi. TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Denetim Kurulu üyesi ve Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat Tosunoğlu, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi İsa Dal, Yarışma koçu Mukaddes Başkaya,Yarışmanın Kreative Direktörü Özlem Kaya, Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Şöhret Aktepe ile yarışma koordinatörü-Şube Müdürü Şadiye Baykent´den oluşan jüri üyeleri, finalistlerin birbirinden başarılı tasarımları arasında seçim yapmakta zorlandılar. 
 
DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat Tosunoğlu ön elemeden önce yaptığı açıklamada, her geçen yıl daha profesyonel koleksiyonlarla başvuruların yapıldığını belirterek, bunun Türkiye´de tasarıma ve inovasyona verilen önem ve hızlı bir gelişmenin göstergesi olduğunu, yarışma ile genç tasarımcıların teşvik edilerek, sektörel rekabet gücünün artırılması ve uluslararası pazarda moda ve trend yaratabilecek özgün tasarımlarının ortaya çıkarılmasını amaçladıklarını söyledi.  
 
TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, ön eleme sonrası yaptığı konuşmada ise, bu yıl 6.’sını düzenleyeceğimiz yarışmamızın sektörün rekabet gücünü arttırarak, özgün ve yenilikçi tarzların açığa çıkarılmasına, tasarımcıları cesaretlendirip motive etmesine büyük katkıda bulunduğuna inandığını ve tasarımların seçiminde, her yıl olduğu gibi bu yılda zorlandıklarının altını çizdi. Tasarım Yarışmasının önümüzdeki yıllarda hem sektöre hem de tasarımcılara önemli faydalar sağlamaya devam edeceğini sözlerine ekledi. 


20.11.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018