PAMUKKALE İÇİN KOLLAR SIVANDI | Denizli Hizmet Gazetesi


PAMUKKALE İÇİN KOLLAR SIVANDIÜmit BİLGİÇ Pamukkale Belediyesi’nin beyaz cennet Pamukkale’nin Denizli’ye kazandırılması için başlattığı mücadelede devam ediyor. Başkan Hüseyin Gürlesin’in tarafından yapılan çalışmalar neticesinde ilk etapta Kocaçukur Bölgesi’nin işletmeciliği, Pamukkale Belediyesi’ne verilecek.


Pamukkale Belediyesi Meclisi’nin Aralık ayı toplantılarının 2. birleşimi Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin başkanlığında yapıldı. Toplam 15 gündem maddesinin yer aldığı meclis toplantılarının son gününde komisyondan gelen maddeler görüşülerek karara bağlandı.  
 
‘KOCAÇUKUR ARTIK PAMUKKALE’NİN’ 
Pamukkale Belediye Meclisi’nde gündeme gelen en önemli konuların başında beyaz cennet Pamukkale’de bulunan Kocaçukur işletmelerinin Pamukkale Belediyesi’ne verilmesiyle ilgili başlatılan çalışmalar oldu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’nin uzun uğraşları sonucunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü ile Pamukkale Belediyesi arasında Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi’ne devir edilmesi çalışmasında sona gelindi. Meclis tarafından Başkan Gürlesin’e, Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü ile protokol imzalamak için yetki verildi.  
 
‘PAMUKKALE’Yİ DENİZLİ’YE KAZANDIRACAĞIZ’ 
Beyaz cennet Pamukkale’nin Denizli’ye kazandırılması için uzun mücadeleler verdiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Kocaçukur Mevkiisindeki tesislerin işletmeciliğinin Pamukkale Belediyesi’ne devir edilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü ile görüşmelerimiz devam ediyor. 2005 yılında başlayan ve halen devam eden bir gelir davası bulunuyor. Bizler bakanlık ile iyi niyet doğrultusunda bu alacaklar karşılığında ortak bir karar alacağız ve ardından ihale süreciyle Kocaçukur’u Pamukkale Belediyesi’ne kazandıracağız” dedi.  


06.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018