DENİZLİ, PAMUKKALE İLE BULUŞACAK! | Denizli Hizmet Gazetesi


DENİZLİ, PAMUKKALE İLE BULUŞACAK!Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kocaçukur’un işletmesinin belediyeye geçmesinin ardından Pamukkale ile ilgili girişimleri sürdürdüklerini belirterek, “Denizli’nin Pamukkale’yle buluşturulması için Kocaçukur kadar önemli bir müjdemiz var. En kısa sürede bunu da açıklayacağız” dedi.


Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Denizli’deki basın mensupları ile bir araya geldi. Sabanoğlu Grill’de düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü yemeğine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Hayrettin Duran, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Başkanı Osman Nuri Boyacı ve Denizli’de görev yapan gazeteciler katıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in gazeteciler için organize ettiği buluşma için teşekkür eden DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı, “Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e basının yanında yer aldığı için teşekkür ediyor, tüm gazeteci arkadaşlarımın gününü kutluyorum. Burada şunu da belirtmek isterim ki, habercilik 24 saat, zaman, mekan gözetilmeden çok önemli sorumluluk gerektiren bir meslek. Bizlerin yaptığı haberlerin ve görüntülerin bir sonucu olarak toplumda belli bir şey harekete geçirebiliyor, insanlar üzerinde olumlu-olumsuz etki yapabiliyor. Bu nedenle dikkat etmemiz gereken noktalardan bir tanesi de, toplumu tahrik edici dilden uzak olmamız gerektiğidir” dedi. Başkan Gürlesin’in İl Genel Meclisi Başkanlığı döneminde Pamukkale için verdiği emeği hatırlatarak, belediye başkanlığı görevinin başından beri Pamukkale için verdiği mücadelenin sonucunda Kocaçukur’un işletmesini almasını takdirle karşıladıklarını belirten Boyacı, “Temennimiz, bir dahaki 10 Ocak’larda, 24 Temmuz’lar da bir araya geldiğimizde başkanımızın Pamukkale Örenyeri’nin işletmesini aldığına dair müjdeyi bizlerle paylaşmasıdır” diye konuştu. 
Ankara’da yaptığı görüşmeler nedeniyle Denizli’de olamadığını belirterek bu buluşmanın bir gün geç gerçekleştiğini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin. “Basın bizim için önemli. Gazeteciler, mesai mefhumu gözetmeksiniz 7 gün 24 saat boyunca çalışan insanlar. Belediye başkanlığı kadar hareketli ve zor bir mesleği icra ediyorsunuz. Çünkü her an bir yerdeyken, anında diğer noktada olmanız gerekebiliyor. Bu sebeple, sizin mesleğinizi icra ederken yaşadığınız sıkıntıların farkındayız” dedi.  
GÜRLESİN’DEN MÜJDE VAR 
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, gazetecilerle buluşmasında, “Ankara’dan dolu dolu geldik” diyerek yakın zamanda “Denizli’nin Pamukkale’yle buluşturulması için, en az Kocaçukur kadar önemli bir müjdemiz var” dedi. Gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen, hem Denizli’nin hem de ilçenin turizmine katkı yapacak proje konusunda açıklama yapmayan Başkan Gürlesin, “Müjdemiz var. En geç 1 ay içinde protokol imzalayıp açılım yapacağız. İpucu vermeyeyim. Turizmle ilgili olan bir konu. Hem ilimizi hem ilçemizi ilgilendiren, Denizli’nin günübirlik turizmden kurtarılmasına yönelik önemli bir konu. Ankara’daki görüşmelerimiz sonrasında yüzde yüzlük anlaşmaya varıldı. Denizli’nin Pamukkale’yle buluşturulması içinde, Kocaçukur kadar önemli bir adım olacak” diye konuştu. Yemek sonunda, Başkan Gürlesin, gazetecilere günün anısına hediye verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi. 


12.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018