DARP VE GASP OLAYI İLE İLGİLİ SAVCILIKTAN AÇIKLAMA | Denizli Hizmet Gazetesi


DARP VE GASP OLAYI İLE İLGİLİ SAVCILIKTAN AÇIKLAMADenizli’de kadının darp edilmesinde kullanılan bant ve bardak kriminal incelemeye gönderildi.


Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, Çal ilçesinde ‘oğlunun arkadaşıyım’ diyerek yaşlı kadının feci şekilde dövülüp boynundaki altının gasp edilme olayının soruşturmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, kadının darp edilirken, zanlının kullandığı bant ve su içtiği bardağın kriminal incelemeye gönderildiği belirtildi. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, Denizli’nin Çal ilçesi Akkent Mahallesi´nde, kendisini oğlunun arkadaşı olarak tanıtan şahıs tarafından darp edilerek, gasp edilen 75 yaşındaki Ümmü Coşdan ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi. 
 
Yürütülen soruşturma kapsamında Coşdan´ın torunu M.T. ile arkadaşı D.M.’nin Çal Cumhuriyet Başsavcılığınca gözaltına alındığının belirtildiği açıklamada, zanlıların suçlamayı kabul etmediği ve 2 kişinin çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı kaydedildi. İki zanlı hakkında yurt dışı çıkış yasağı konulduğu belirtilirken, zanlının su içtiği bardak ile Coşdan’ı bağlamakta kullandığı bantların incelenmeye gönderildiği bildirilerek, şu ifadelere yer verildi: “Söz konusu şüphelinin tespiti amacıyla soruşturmanın halen Çal Cumhuriyet Başsavcılığı´nın 2018/30 Soruşturma numarası üzerinden yürütüldüğü, kimliği tespit edilemeyen kişinin su içtiği bardaktan, pet şişeden, müştekinin elini bağlamakta ve ağzını kapatmakta kullanılan koli bandı parçalarının şüpheliye ait DNA profilinin tespiti ve böylece şüphelinin kimlik tespitinin yapılabilmesi amacıyla incelenmek üzere Ankara Jandarma Kriminal Laboratuvara gönderildiği, sonucunun beklendiği kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 
 


17.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018