TEKNOKENT ÇATISI ALTINDA KAÇAKÇILIK | Denizli Hizmet Gazetesi


TEKNOKENT ÇATISI ALTINDA KAÇAKÇILIKDenizli’de sanayinin gelişmesi için kurulan Pamukkale Üniversitesi Teknokent’te sigara kaçakçılığı yapıldığı ortaya çıktı. Polisin uzun takibi sonucu, Teknokent içerisinde bulunun bir firmanın elektronik sigara ve bu sigaralara ait malzemeleri kaçak yollarda sattığı ortaya çıktı.


Olay Pamukkale Üniversitesi Teknokent’te yaşandı. Kendilerini gelen bir ihbarı değerlendiren Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Pamukkale Üniversitesi Teknokent binası içerisinde yer alan bir firmanın kaçakçılık yaptığı yönünde bilgiye ulaşıldı. İhbar doğrultusunda şüphelileri ve firmayı takibe alan ekipler, kısa sürede olayı delilendirerek, operasyona start verdi. Pamukkale Üniversitesi Teknokent binasına yapılan operasyonda, firmaya ait odada çok sayıda gümrük kaçağı elektronik sigara ile bu sigaralara ait malzeme ele geçirildi. Yapılan operasyonda binlerce adet elektronik sigara ve 5 bin adet likit ele geçirildi.Olayla ilgili olarak gözaltına alınan bir şüpheli emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.  
 
Denizli’nin en önemli kurumlarından biri olan, araştırma ve geliştirme üzerinde çalışmaların yaptığı Pamukkale Üniveristesi Teknokent binasında böyle bir olayın yaşanması, Teknokent’e alınan firmaların, kriterlerinin nasıl ve kimler tarafından ele alındığı sorularını akıllara getirdi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. 


07.02.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018