GÖNÜLLERİ FETHETTİLER | Denizli Hizmet Gazetesi


GÖNÜLLERİ FETHETTİLERDenizli’de kurulduğu günden buyana yaptığı çalışmalar ile adından söz ettiren Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği Başkanı Nergiz Şenocak ve Denizli Yumak Örgü Evim sahibi Durdane Bacaksız Çameli İlçesi’nde Öğrencilerin gönüllerini fethettiler.


Öğrencileri ziyaret öncesi Çameli Kaymakamı Semih Cembekli ve Çameli Belediye Başkan Arslan’ı makamında ziyaret gerçekleştiren Gönül Köprüsü Derneği Başkanı Nergiz Şenocak dernek olarak yaptıkları çalışmalar ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve derneğin dergisini ve dernek gönülleri tarafından yapılan bez bebekten hediye etti. 
 
KÜTÜPHANEYE KİTAP BAĞIŞI  
Çameli Belediye Başkanlığının proje ortaklığında gerçekleşen Başkan Arslan ‘ın Öğrenciler okumaya teşvik için yaptırmış olduğu kütüphaneye “Çocuklar için çocuk gönlüne bir yumak sevgi” projesi kapsamında Başarılar Kırtasiye ve Gönül Köprüsü Dayanışma Derneğince kütüphaneye kitaplar hediye edildi. Denizli Yumak Örgü Evim Sahibi Durdane Bacaksız öncülüğünde el emeği göz nuru Atkı ,bere ve boyunluklar ilkokul öğrencilerine dağıtıldı Hediyelerini alan öğrenciler katkıda bulunan herkese teşekkür ettiklerini belirterek: “Buraya gelen ve bize bu yardımı yapan herkese çok teşekkür ederiz. Çok güzel hediyeler verdiler bizlere inşallah bizde büyüyüp meslek sahibi olunca onlar gibi okuyan öğrencilere yardım edeceğiz” ifadelerini kullandılar. 
 
ÖĞRENCİLERİ GÖNÜLLERİNDE EĞLENDİ 
Etkinlik sonunda dernek gönüllüsü üyeler, sazlarıyla birlikte çaldıkları yöresel Türküler ile öğrenciler gönüllerinde eğlenme imkanı buldu. Gönül Köprüsü Derneği Başkanı Nergiz Şenocak ;“Çok anlam dolu bir etkinlik gerçekleştirdik Sevgiye giden yolun paylaşmaktan geçtiğine inanıyoruz. Çocukların mutluluğunu, sevincini paylaşmak ile aradaki sevgi bağının güçleneceğine inanıyorum. Öğrencilerimizin soğuk kış şartlarında rahat bir şekilde okullarına gidip, yine huzurlu olarak eğitim ve öğretim görmeleri doğrultusunda yapılan bu projemizi önemsiyorum. Aynı zamanda öğrencilerimizin üşümeden okula gitmeleri annelerin ve babaların da gönüllerinin rahat olmasına vesile olduğunu düşünüyorum. Bütün amacımız insanlarımızın, çocuklarımızın yaşam kalitesinin artırılması ve huzur içinde olmasıdır. Bu kapsamda başlatılan projeler çok önemlidir ve bu projelere destek veren herkes çok değerli insanlardır” dedi.  
 
HAYRİ DEV UNUTULMADI 
Çameli’deki programın sonunda Denizli Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği üyeleri rahatsızlığı nedeniyle evinde yatan, 3 telli bağlama ustası ve UNESCO’nun Yaşayan İnsan Haziresi listesinde yer alan Hayri Dev’i ziyaret etti.  


20.02.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018