DTO İLE HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN KADINLAR | Denizli Hizmet Gazetesi


DTO İLE HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN KADINLARDenizli Ticaret Odası (DTO) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde, girişimcilik kursuna katılarak hayallerini gerçekleştiren 8 kadın başarılarını anlattı.


Denizli Ticaret Odası tarafından düzenlenen girişimcilik kursuna katılan 8 kadın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hayallerini gerçekleştirdikleri günleri anlattı. Kursta kendilerine verilen eğitimlerden, manevi desteğe, kendilerinde hissettikleri güvenden, iş hayatına kadar sürecin anlatıldığı kısa filmi yayınlayan Denizli Ticaret Odası kadınların hayallerini gerçekleştirmek için bir adım olan kurslarına da devam ediyor.  
 
KURS İLE HAYALLERİNDEKİ İŞE DAHA HIZLA KAVUŞTU  
Girişimcilik kursuna katılan Ayşe Kırbaş, kurs bittikten 6 ay sonra kendi işletmesini kurdu. Mermer ihracatçısı olan Kırbaş hayallerini gerçekleştirmesinde girişimcilik kursunun büyük katkısı olduğuna dikkat çekerek, kurs öğretmeninin "Bir ticarete atılacaksanız bunun en az 2-3 katını kazanmalısınız ki girdiğiniz riske değsin" sözünden etkilendiğine dikkat çekti. Doğal taşlar ile yaptığı ürünleri yurt dışına pazarlayan Ayşe Kırbaş, ilk yılda 2 milyon dolarlık ihracat yaparak büyük bir başarıya imza attı.  
 
“KENDİME GÜVENİM GELDİ”  
Zücaciye İşletmecisi Dilek Karaca, kurslarda verilen eğitimler ile projesini kendisinin hazırladığı söyledi. Karaca, "Aileme destek olabilmek için ne yaparım diye düşündüm. Uzun zamandır iş kurma hayalim vardı. Arkadaşlarım önerisi ile Denizli Ticaret Odası´nın girişimcilik kurslarına başvurdum. Kısa sürede kaydoldum ve güzel bir eğitim oldu. Kurs ve iş hayatımda kendime güven geldi. İş kurmak isteyenlere tavsiye ederim. Bu süreçte bana destek olan kardeşime, eşime, çocuklarıma daha sonra kursumuzda faydalı olan öğretmenlerimize, Denizli Ticaret Odası Başkanına teşekkür ederim. İşlemler çok hızlı ilerledi" ifadelerini kullandı.  
 
"EVDE OTURMAK KÖTÜ BİR ŞEY”  
Bozkurt ilçesinde yaşayan Gülşen Arda, ev hanımıyken hayalini kurduğu işyerine Denizli Ticaret Odası girişimcilik kursu ile kavuştuğunu belirterek, "Bir ev hanımı olarak, evde durmak çok kötü. Yani bir şeyler yapmamız gerekiyor. Eşimize, çocuğumuza, milletimize bir destek yapmamız gerekiyor. Boş durmak bayanlar için çok kötü bir şey" şeklinde konuştu.  
 
EV HANIMLIĞINDAN İŞ HAYATINA GEÇTİ  
Çocuklarının okula başlaması ile çalışmak isteyen ve kendi işini kurmak için düşünen Şeyma Çetin, muhasebecisinin önerisiyle başladığı DTO girişimcilik kursları sonrası, şimdi Almanya´dan ithal ettiği ürünleri satıyor.  
 
TATLI VE PASTALARI ŞİMDİ MÜŞTERİLERİ İÇİN YAPIYOR  
Kafe açan Özlem Çelik, evde çevresine, akrabalarına yaptığı pasta ve tatlıları şimdi kendi işletmesinde müşterileri için yapıyor. Özlem Çelik kursta aldığı eğitimlerin çok faydasını gördüğünü kaydederek, "Hayallerim vardı, hayallerimi gerçekleştirdim. Bir işte çalışmadım ama okulumu bitirdikten sonra, evde çevremdekilere pasta tatlı yaparak kendimi geliştirdim” dedi.  
 
BABASI GİBİ ESNAF OLMAK İSTEDİ, KENDİ İŞ YERİNİ AÇTI  
Hayalinde esnaf olmak, kendi işyerine sahip olmak hedefine, DTO tarafından düzenlenen girişimcilik kursu ile adım atan Türcan Karakaş açtığı butik ile kendi iş yerinin sahibi oldu. Karakaş, kurslara katılmasaydı, hayallerini ertelemeye devam edeceğini belirterek "Hep böyle babamdan gördüğüm üzere esnaf olayım, kendi işim olsun, kendi işimin başında olmak istiyordum ve bunu başardım” dedi.  
 
"KADINLARA VERİLEN DESTEKLER ÇOK AVANTAJLI GELDİ"  
Kendine ait iş yeri açma hayali olan fakat maddi olarak, hayalindeki işyerini açacak kadar birikimi olmayan Saadet Kundakçıoğlu, kadınlara verilen desteklerin avantajları ile kendi işyerini açtı. Devletin kadınlara verdiği avantajların önemli olduğunu belirten Kundakçıoğlu, "Başka iş yerinde çalışırken yapamayacağımı fark ettim ve kendime ait işyerimin olması gerektiğini düşündüm. Sevdiğim bir meslek olmasını istedim." ifadelerini kullandı  
 
"FORMALİTE SANDIĞI GİRİŞİMCİLİK KURSU İLE VİZYONU DEĞİŞTİ"  
Kızı ile daha çok vakit geçirmek için kendi iş yeri olmasını isteyen Hülya Saral, DTO Girişimcilik kurslarını formalite düşünürken, kurslardan aldığı eğitimle vizyonunu değiştiğini söyledi. DTO tarafından düzenlenen girişimcilik kursuna katılarak aldığı sertifikayla kendi işyerini açmaya adım atan Saral, kurstan aldığı eğitim ile vizyonunun değiştiğini söyledi. (İHA) 


08.03.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018