SARAYKÖYLÜ ÖĞRENCİLER GURURLANDIRDI | Denizli Hizmet Gazetesi


SARAYKÖYLÜ ÖĞRENCİLER GURURLANDIRDISarayköy Belediye Gençlik Merkezi Aşçılık Kulübü Öğrencileri, Fethiye’de düzenlenen 8. Şef Mavi Fethiye Ulusal Yemek Yarışması’nda 250 yarışmacının içerisinde 4 gümüş, 3 altın madalya ile döndü.


Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın çalışmalarıyla Atatürk Mahallesi’nde atıl vaziyetteki bina yenileme çalışmaların ardından sanat ve kültürün doğduğu merkez haline getirildi. Başkan Özbaş tarafından gençlere armağan edilen bina Sarayköy Belediyesi Gençlik Merkezi adı altında hizmet vermeye devam ediyor. 
Fethiye’de düzenlenen 8. Şef Mavi Fethiye Ulusal Yemek Yarışması’na aşçılık kulübü eğitmeni Soner Güler ve kursiyerleri Şefika Akça, Seval Bilir, Ceren Acar ve Şenay Baran Eğerci katıldı. 250 kişi içerisinden modern Türk mutfağı ana yemek lise düzeyi dalında 2 gümüş madalya, lise düzeyi taze makarna 1 gümüş, lise düzeyi tatlı tabağı dalında 1 gümüş madalya, lise düzeyi ekip yarışması dalında 3 altın madalya alarak Sarayköy’e döndü. 
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilk kez katıldıkları yarışmada başarılı olan aşçılık kulübü ekibini makamına kabul etti. 
Gençleri tebrik eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Kısa bir süre önce açtığımız Sarayköy Belediyesi Gençlik Merkezimizde yer alan aşçılık kursumuzda Soner Güler hocamız ile birlikte gençlerimizin aldıkları eğitimi, yarışmaya katılarak taçlandırmaları bizi çok mutlu etti. Bizlere bu gururu ve mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Biz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin iyi bir şekilde yetişmeleri için her türlü projeye destek vermeye devam edeceğiz. Onlara yol arkadaşlığı yapmak için her zaman varız” dedi. 
Sarayköy Belediyesi Gençlik Merkezi eğitmen şefi Soner Güler, “ 2017 yılının Mart ayından bu yana merkezimizde aşçılık kursu vermekteyim. Şuanda kursumuza kayıtlı 63 kursiyerimiz var. Yaptığımız eğitimlerin sonunda yarışmaya katılmak istiyorduk. Araştırma yaptık ve 8. Şef Mavi Fethiye Ulusal Yemek Yarışması’na katıldık. Yarışmaya 2 hafta içinde hazırlandık. Yarışma sonrası 4 gümüş 3 altın madalya ile ilçeye döndük. Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a bizi desteklediği için ve ilçede gençlerin kültürel faaliyeti yapabileceği bir kurum oluşturduğu için kendisine çok teşekkür ederim” dedi.  
 


13.03.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018