FİLİZ:“16 NİSAN’DA TÜRKİYE KAZANDI” | Denizli Hizmet Gazetesi


FİLİZ:“16 NİSAN’DA TÜRKİYE KAZANDI”AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ,16 Nisan 2017 Anayasa Değişikliği Referandumunun yıldönümünde “Geçmişten beri hayal olan Cumhurbaşkanlığı Sistemi 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşti ve Türkiye kazandı” dedi.


16 Nisan Anayasa Değişikliği ile demokrasinin, sağduyunun ve uzlaşının kazandığını vurgulayan Başkan Necip Filiz yaptığı yazılı açıklamada “Yönetim alışkanlığımızı, darbelerle, vesayetlerle, müdahalelerle artık milletin gına getirdiği bir yönetim anlayışını halkımızın da desteğini alarak değiştirdik. Meclis-cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi birbirini bir anlamda kontrol eden iki yapı oldu. Eğer Meclis tarafında işler zora sokuluyorsa cumhurbaşkanının inisiyatifi var, eğer cumhurbaşkanı yönetim sistemi olarak hattan çıktıysa o zaman Meclisin inisiyatifi var. Benim dediğim olacak diye bir şey yok, uzlaşı var.Yeni sistemde Cumhurbaşkanı adayı olmak belli bir siyasi elitin elinden alındı. Halkın kendisine verildi bu hak. Halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı yeni düzenlemeyle hem halka karşı hem de Meclise karşı cezai sorumluluk taşıyacak. Artık Reis-i Cumhurun partisi ile ilişiğinin devam etmesi sayesinde ülkenin milli meselelerinde diğer parti temsilcileriyle daha rahat bir şekilde diyalog kurabilecek ve uzlaşma kültürü devlet millet el ele şeklinde tezahür edecektir.Sistemi sürekli tıkanan ve devlet işleyişini kısıtlayan bir sistemden hızlı bir gelişime sevk eden bir sisteme geçiş ile ülkemiz kazandı. 16 Nisan’da yıllarca önümüzü kesen devletimizi zayıflatan bir sistem artık mazide kaldı. Yeni bir çağ açıldı. Aydınlık, özgür ve ilerleyen bir Türkiye var artık. Yeni anayasa ile adaletin dağıtıldığı mahkemelere bağımsızlığının yanında tarafsızlık ilkesi de eklendi”dedi. 
Filiz açıklamasında “İşte bu sebeplerden dolayı duyarlı milletimiz Türkiye’nin gücünü, ekonomisini, eğitimini, hukuk ve adalet mekanizmalarını güçlendirmek için , Çocuklarımıza, gençlerimize daha güzel bir gelecek bırakabilmek için “EVET” dedi. Artık Sürekli istikrar ve güçlü, tek başına iktidar zamanı. Kısacası Türkiye’nin kazanma zamanı” ifadelerine yer verdi. 


16.04.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018