“ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ” | Denizli Hizmet Gazetesi


“ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”Aydın’da ikincisi düzenlenen ´Uluslararası Darbe Sempozyumu’nda konuşan Ekonomi Bakan Nihat Zeybekci, “ Türkiye’yi ekonomik anlamda operasyona tabi tutmaya çalışıyorlar. Yok, böyle bir şey asla müsaade etmeyeceğiz”


Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) tarafından bu yıl 2.´si düzenlenen ‘Uluslararası Darbe Sempozyumu´ yoğun bir katılımla başladı. Sempozyumun açılışında konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, konuşmasına merhum Adnan Menderes ve tüm şehitlere rahmet dileyerek başladı. Bakan Zeybekci, "1950 seçimlerinde rahmetli Menderes yüzde 47,87 oyla seçilmişti. Milletin teveccühü gayet iyiydi ve milletin hiç şikâyeti yoktu. Çok büyük hayalleri olan sevdası olan bir adamdı. Onun idam edildiği gece en karanlık geceydi. Ama hiçbir gece yoktur ki sabahı olmasın. Sabahı insanlarımız ‘Niye sahip çıkamadık’ duygusunun mahcubiyetini yaşadı. Demokrasi aşkı tsunami gibidir. Bu millet 15 Temmuz’da darbecilere darbe yaptı. Ülkeye el koydu. Bu millet dünya demokrasi tarihine altın harflerle yazılacak bir demokrasi devrimi yaptı” diyerek o gece kendi yaşadıklarını da katılımcılarla paylaştı.  
 
"ARTIK DARBELERİN ŞEKİLLERİ DEĞİŞTİ"  
Darbe öncesi hainlerin kapsamlı bir çalışma ile TBMM’yi ve en az güvenilir kurum gösterip hem TBMM’yi hem de vekilleri itibarsızlaşma çalışmaları yaptığını dile getirip aslında hedefin millet olduğunu belirten Bakan Zeybekci, “Artık darbelerin şekilleri değişti. 15 Temmuz darbe girişimi oluyor. Pazartesi Türkiye’nin kredi notunu saat 8.30 da düşürüyorlar. Ne zaman çalıştın hangi kriterlere göre bunu yapıyorsunuz. Bu durum ekonomik darbeydi. Almanya’da 22 Temmuz´da bir dergide yayınlanan kapak aynen şöyle idi. Bayrağımız kapakta üstünde ve önünde dikenli teller vardı. Başlık da şöyleydi; ´Bir zamanlar demokrasi vardı´ darbeler başarılı olsaydı yine bayrak olacak ve başlıkları da ´Türkiye’de demokrasi kazandı´ yazacaktı. Bu terör örgütü çalışmalarına dünyanın pek çok yerinde bütün güçleri ile devam ediyor. Bir çok yerde eline tutuşturdukları bir kağıdı gazetecilere soru şeklinde okutturabiliyorlar. Ancak Türkiye’de artık ´Mevzubahis vatansa, millet ise gerisi teferruattır´ diyebilen bir anlayış gelecek. Seçimdeki yeni sistem Türkiye’deki darbe meselesini kökünden silecektir. Yüzde 51,1 güçlü iktidara karşı yüzde 49,9 güçlü bir muhalefet olacak” diye konuştu.  
 
"TÜRKİYE YENİ BİR YOLA DÜŞECEK”  
AK Parti iktidarı öncesi Türkiye’ye verdikleri her 100 liranın 87 lirasını faiz olarak alanların ‘Türkiye’yi elimizden kaçırdık, Türkiye elden gidiyor’ diye hayıflandığını belirten Zeybekci, "24 Haziran’da dertleri kaygıları var. 24 Haziran´dan sonra Türkiye artık yeni bir yola düşecek. Fasoncu ve edilgen bir ekonomi ile büyük bir başarı gerçekleştiren Türkiye kendi patentini, enerji ve ham madde güvenliğini garanti altına alan enerji güvenliğini sağlayan bir Türkiye olacak. Size son verileri açıklayayım. Ülke olarak kısa vadeli borçların toplamı 190 milyar dolar. Merkez Bankası rezervleri ve döviz varlığı 240 milyar dolar. İş dünyasının temsilcileri var burada, Allah aşkına böyle bir şirketiniz olsa tefeciye düşler mi? İhanete rağmen yüzde 7,4 büyüyen Türkiye, ihracat 145 milyar dolardan 162,5 milyar dolara yükselmiş. Bir yılda 1 milyon 360 bin vatandaşına istihdam oluşturmuş Türkiye’yi ekonomik anlamda operasyona tabi tutmaya çalışıyorlar. Yok böyle bir şey asla müsaade etmeyeceğiz. Göreceksiniz 24 Haziran’dan sonra şahlanan bir Türkiye olacak. İslam coğrafyasında el açan bir Türkiye vardı. 5 milyon dolara el açan Türkiye vardı. Şimdi kültür coğrafyasında kendisine uzatılan her ele uzanan bir Türkiye olduk. Allah´ın izniyle böyle olmaya devam edeceğiz. Biz dünyanın ilk 10 Avrupa’da ilk 3’te olacağız. Her şeyde demokrasiden ekonomiye her şeyde güçlü olacağız” diyerek sempozyumu düzenleyen ADܒye teşekkür etti. (İHA) 


28.05.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018