“ÇEVRECİ ÜRETİM MODELİ İÇİN GELİYORUZ” | Denizli Hizmet Gazetesi


“ÇEVRECİ ÜRETİM MODELİ İÇİN GELİYORUZ”CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan “Çevreye duyarlı enerji ve maden politikaları geliştireceğiz. Binaların ısı yalıtımında devlet desteği ödeyeceğiz, iklim değişikliği politikamızla uygun bir KDV anlayışı getireceğiz”dedi.


 
Milletvekili Arslan, Dünya Çevre Günü´nde yayınladığı mesajda CHP’nin 4. Sanayi Devrimine çevreci bir üretim modeliyle hazır olduğunu belirtti.Denizli Milletvekili Kazım Arslan, CHP’nin çevre politikasını şöyle anlatmayı sürdürdü:Sokak aydınlatmasında güneş enerjisine dayalı ve verimi yüksek sistemler kullanacağız. Termik santrallerin, çevre dostu ve yüksek verimlilik sağlayan teknolojilerle kurulmasını yasal zorunluluk haline getireceğiz. Yerli ve yenilenebilir kaynakların elektrik üretimindeki paylarını yükselterek, enerjide dışa bağımlılık ve güvenlik sorunlarını çözeceğiz. Binalarda ısı yalıtımının ve güneş paneli yatırımının mali yükünü paylaşacağız. Yalıtım teknolojisini yerli üretimle sağlayacağız. 
 
Mevcut nükleer enerji teknolojilerine dayalı, sorunlarını giderememiş riskli santrallerin, ülkemizde kurulmasına izin vermeyeceğiz. Madencilik sektöründe, aramadan son ürüne kadar her aşamada ileri teknoloji kullanımını yaygınlaştıracağız. Madencilik faaliyetlerinde iş ve işçi güvenliğini birinci öncelik haline getireceğiz. Bor madenlerinin özelleştirilmesine izin vermeyeceğiz. Bor Enstitüsü’nü özerkleştirip geliştireceğiz. 
Acil koruma ve yeniden onarma ilkesini barındıran bir Ekolojik Anayasa hazırlayacağız. İklim değişikliğinin, Türkiye’de yaratacağı etki, kırılganlık ve riskleri inceleyecek ve bu kapsamda uyum stratejileri geliştireceğiz. KDV oranlarını iklim politikalarını göz önünde bulundurarak yeniden düzenleyeceğiz. Sera gazı salınımını azaltmaya yönelik sınırlayıcı düzenlemeleri hayata geçireceğiz.  
 


05.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018