PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN DEV SAĞLIK ATILIMI | Denizli Hizmet Gazetesi


PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN DEV SAĞLIK ATILIMIPamukkale Belediyesi’nin halkın sağlığına katkı sağlayacak olan dev sağlık tesislerinin açılışını yaptı. 21 milyon liraya mal olan Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği ile 1.5 milyon lira harcanan Cumhuriyet 112 Acil ve ASM’nin açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılımıyla gerçekleşti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 4 yaşında bir belediye olarak geleceğe kalıcı eserler bırakmanın onurunu yaşadıklarını ifade ederek, “Vatandaşlarımızın geleceği her şeyden önemli. Biz de geleceğe imza atan projeleri hayata geçirdik” dedi.


Pamukkale Belediyesi, halkın sağlığı için gerekli olan 2 projenin açılışını gerçekleştirdi. Bilindik belediye hizmetlerini eksiksiz yerine getirmek için çalışan Pamukkale Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak dev sağlık projelerini de hayata geçirdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve kent protokolünün eksiksiz katıldığı açılışların ilki Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleşti. Arsası hayırseverlerin bağışı ile sağlanan ve yapımı Pamukkale Belediyesi tarafından gerçekleşen 1.5 milyon liraya malolan Cumhuriyet Mahallesi 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışında ilk sözü Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin aldı.  
 
100 BİN İNSANIMIZ FAYDALANACAK 
“Kurulduğumuz 2014 yılında bu mahalleye geldiğimizde bizden 3 şey istendi” diyen Başkan Gürlesin, “Bunlardan biri sağlık ocağı, diğeri altyapı ve üstyapı sonuncusu da kapalı pazaryeri. Biz bunlardan en önemlisinin sağlık olduğunu düşünerek ilk önce 1.5 milyon lira harcayarak bu tesisi açtık. Bu bölgedeki 100 bin insanımızın kullanacağı bu sağlık merkezinin şifa dağıtmasını umarım. 112 Acil Servis ile Aile Sağlığı Merkezi’nin en büyük bağışçısı 84 yaşındaki Müşerref Aktaş başta olmak üzere tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Alt ve üst yapı ve kapalı pazaryeri de bu dönem sonuna kadar gerçekleşmiş olacak” dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bu önemli tesise imza atan Başkan Gürlesin’e teşekkür ediyorum. Bir taraftan Pamukkale Belediyesi bir taraftan biz Cumhuriyet Mahallesi’nin daha da güzelleşmesi için çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Vali Hasan Karahan ise Cumhuriyet Mahallesi’nde güzel bir eserin ortaya çıktığının altını çizerek, “1 yıldır Denizli’deyim. Hep güzel şeyleri yaşadık. Pamukkale Belediyesi büyük özveri ile böyle bir sağlık merkezi ortaya çıkardı. Biz de Sağlık Bakanlığı’ndan 2 ambulansla bu tesise destek sağladık” diye konuştu. 
 
“DERTLENİRSEN BU ESERLER ORTAYA ÇIKAR”  
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise Pamukkale Belediyesi’nin bu sağlık tesisi için verdiği emeğe dikkat çekerek, “Belediye başkanımız Hüseyin Gürlesin, halkın derdiyle dertlendiği için bu eserleri ortaya çıkarıyor. Halka hizmet aşkıyla çalışan Hüseyin Gürlesin Başkanıma ve ekibine bu sağlık tesisi için ne kadar teşekkür etsek azdır. Hayırseverlerle el ele vererek 100 bin insanımızın faydalanacağı bu sağlık merkezinin halkımıza şifa vermesini dilerim. Türkiye sağlıkta çığır açtı ve bu eserlerle bu pekişmiş oluyor” dedi. Konuşmanın ardından Cumhuriyet 112 Acil ve ASM’nın yerini bağışlayan hayırseverler Müşerref Aktaş, Galip Güz, Hanife Tara, Mehmet Ali Etiz, Hikmet Künar, Hacer Bozbay, Kenan Bozbay, Hüseyin Zeren, Safiye Dermenci, Yusuf Karaşın, Hasan Dermenci ve İbrahim Muammer Evranoğlu ile projenin çizimin ücretsiz olarak yapan Ferhat Demirten’e teşekkür plaketleri verildi. Daha sonra Cumhuriyet 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. 
 
“GELECEĞE ESERLER BIRAKIYORUZ” 
Türkiye’de ilke imza atan Pamukkale Belediyesi’nin başkanı Hüseyin Gürlesin ise halkın sağlığının her şeyden önemli olduğunu belirterek, “Halkımız hizmetin en güzeline layık. Biz 21 milyon liraya mal olan bu sağlık merkezinden günde 2 bin polikliniği alarak sağlığına kavuşması için 18 ayda hizmete sunduk. Bu sağlık tesisi sadece Pamukkaleli vatandaşlarımıza değil tüm Denizli’ye hizmet sağlayacak. Bizler insan olmadan devlet olmaz düşüncesinde büyük bir aşkla çalışıyoruz. Geleceğe kalıcı eserler bırakmak için çabalıyoruz. Sadece bugün açılışı yapılan sağlık tesislerinin tutarı 22.5 milyon lira. Bunu yapan daha 4 yaşında olan Pamukkale Belediyesi. İnsanlarımızın geleceği her şeyden daha önemli. Bu bilinçle 2016 Ekim ayında temeli atılan be dev sağlık yatırımını planlanandan 3 ay önce 18 ayda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Yapımında destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim” diye konuştu. 
 
“MUHTEŞEM BİR ESER” 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, açılışta yaptığı konuşmada Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in halkın derdiyle dertlendiğine dikkat çekerek, “Bugün bu muhteşem eser ortaya çıktıysa başta Hüseyin Gürlesin ‘Bana ne’ dememesindendir. Halk için yapılması gereken ne varsa yapmak için 21 milyon lira harcayarak bu eserin ortaya çıkmasını sağlayan Başkan Gürlesin gönlünün güzelliğini bu eserlere yansıttı. 1,5 yılda hizmete girmesinde bizim Ankara’da, çok değerli arkadaşlarımızın burada büyük emekleri oldu. Bunların hepsi vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşması için. Bu tür eserler bir anlamda sadaka gibidir. Kullanıldıkça hayır dua devam eder. Bir kez daha bu dev sağlık yatırımının hayırlı olmasını dilerim” dedi. Konuşmanın ardından Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından dualarla kesildi. Protokol üyeleri daha sonra dev sağlık yatırımını inceledi. Pamukkale Belediyesi, açılış ile birlikte 5 bin kişinin katıldığı iftar yemeği de düzenledi. 
 
 
 
 


09.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018