ASGARİ ÜCRETLİDEN GELİR VERGİSİ ALMAYACAĞIZ | Denizli Hizmet Gazetesi


ASGARİ ÜCRETLİDEN GELİR VERGİSİ ALMAYACAĞIZCumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili adayı Gülizar Biçer Karaca, seçim gezileri kapsamında tekstil firmalarını ve çalışanlarını ziyaret etti. Karaca, CHP iktidarı döneminde asgari ücretlilerden gelir vergisi alınmayacağını ifade etti.


CHP Denizli Milletvekili Adayı Gülizar Biçer Karaca, tekstilde çalışan işçeler ile bir araya geldi. Burada işçiler ile sohbet eden Karaca, “Alın teri döküyorsunuz ama emeğinizin karşılığını alamıyorsunuz. 1 Ocak 2019’da net asgari ücreti 2.200 TL yapacağız. Tamam çok yüksek bir rakam değil ama en azından 1.603 liradan daha iyidir. Asgari ücretten gelir vergisi almayacağız. Asgari ücrete yılda bir defa değil, altı ayda bir zam yapacağız. Asgari ücret artışını enflasyon ve refah artışı payını dikkate alarak altı ayda bir belirleyeceğiz. Böylece sizler değerli emekçi kardeşlerimiz rahat bir nefes alacak” dedi. 
 
İşçilerin kıdem tazminatlarını koruma altına alacaklarını ifade eden Karaca, “Kıdem tazminatını koruma altına alacağız. İşverenin iflası halinde kıdem tazminatı hakkını tüm diğer işçi haklarıyla birlikte öncelikli alacak durumuna getireceğiz. Kamuda farklı statüde istihdamdan dolayı yaşanan özlük hakkı kayıplarını gidereceğiz. Kayıt dışı çalışmayla mücadele edeceğiz. Etkin bir iş yeri denetim sistemi kuracak ve kayıt dışı işçi çalıştıranlara ağır yaptırımlar getireceğiz. Ucuz iş gücü olarak görülen yabancı ve göçmen işçilerin kayıt dışı çalıştırılmasına karşı mücadele edeceğiz.” şeklinde konuştu.  


11.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018