MUCİZENİN ADI SEVGİ ELİ | Denizli Hizmet Gazetesi


MUCİZENİN ADI SEVGİ ELİKızlarının düğün hazırlıklarını yaparken çıkan yangında evleri küle dönen Yılmaz ailesine Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli sahip çıktı.


Denizli´nin Babadağ ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi’nde geçen cuma günü çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen Yılmaz ailesi, Ramazan Bayramı öncesi evsiz kalmanın şokunu yaşadı. Bayramın 2. günü çok sevdikleri kızları Büşra Yılmaz’ı evlendirmek için hazırlık yapan Necmettin-Kıymet Yılmaz çifti talihsiz olayın üzüntüsünü üzerinden atmak için mücadele ederken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekipleri ailenin imdadına koştu. Yılmaz ailesine yeni bir ev tutulurken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekipleri evi baştan aşağı yeniden döşedi. Daha sonra eve çağrılan Yılmaz ailesine sürpriz yapıldı. Evin aileye teslimine Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık ve Sevgi Eli Koordinatörü Selma Yıldız katıldı. Yangından 4 gün sonra kendileri için kiralanan evde yenilenen eşyalarına kavuşan Yılmaz ailesi sevinçten havalara uçtu.  
 
BAŞKAN OSMAN ZOLAN SEVİNÇLERİNE ORTAK OLDU 
Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan da küçük bir sürpriz yaparak ailenin mutluluğuna görüntülü telefon ile görüşerek ortak oldu. Aileye geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Osman Zolan, mal kaybının bir şekilde telafi edileceğini, sevindirici olanın can kaybının yaşanmaması olduğunu kaydetti. Büyükşehir Belediyesinin her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, Yılmaz çiftine yenilenen evlerinde güle güle oturmalarını diledi. 
 
"BU KADAR SEVİLDİĞİMİZİ BİLMİYORDUK"  
"Bu kadar sevildiğimizi, bu kadar değerli olduğumuzu bilmiyorduk" diyen 3 çocuk annesi Kıymet Yılmaz ise, “Çok mutluyum adeta sevinçten havalara uçuyorum. Allah herkesten razı olsun. Başkanımızın, sizin, ekibinizin hepinizin yüreklerine sağlık diyorum. Üzüntüm, acım bugün bitti. Ben böyle bir şey beklemiyordum. Bayram arifesinde düğünümüz için hazırlık yaparken böyle bir olay yaşadık ama yalnız olmadığımızı Sevgi Eli sayesinde anladık” dedi. 
 
 


13.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018