CHP SANDIKLAR İÇİN TÜM ÖNLEMLERİ ALDI | Denizli Hizmet Gazetesi


CHP SANDIKLAR İÇİN TÜM ÖNLEMLERİ ALDICumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, yönetim kurulu üyeleri ve kadın kolları Denizli’nin Beyağaç ilçesinde iftar yemeğine katıldılar. İftarın ardından sandık görevlilerine eğitim verildi.


CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, yönetim kurulu üyeleri Kenan Türkmenoğlu, Nurhan Baba, Bülent Kandemir, Firdevs Akakça, Yaşar Dönmez, Ahmet Çon, Tavas İlçe Başkanı Erdoğan Şama, Acıpayam İlçe Başkanımız Baki Tataroğlu, Ali Asker Kantürk, Mehmet Ali Orpak, Acıpayam Kadın Kolları Başkanımız Fatma Demirtaş Beyağaç İlçe Başkanı Salih Gündoğdu, Beyağaç kadın kolları başkanı Vahide Gündoğdu ve vatandaşlarla birlikte iftar yemeğine katıldılar. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Mahir Akbaba herkese teşekkür etti.  
 
İftar sonrasında 24 Haziran seçimi için sandıklarda görevli olan vatandaşlara Hasan Karabeyaz´a ve Nuri Sertkaya eğitim semineri verdi. Akbaba” 24 Haziran´da muhalif seçmenin ve partilerin en büyük endişesi sandık güvenliği. CHP, 24 Haziran´daki seçimler için "Adil Seçim Seferberliği" isimli bir akıllı telefon uygulaması geliştirdi. Bu uygulamayla, görevlilerin sandıklarının başında olup olmadığını kontrol edecek, sandık sonuçlarını hemen sisteme kaydedecek ve bu verileri Yüksek Seçim Kurulu´nun tutanaklarıyla karşılaştıracak. Uygulama seçim günü sabahtan oy pusulaları teslim edilene kadar sandık görevlilerinin konumunu takip edecek. Akıllı telefon kullanılamadığı durumlarda sonuçlar ilçe başkanlıklarındaki görevlilerce web tabanlı sisteme girilecek. Bütün bu veriler bir merkezde web bazındaki bir sistemde toplanacak ve gerekli müdahaleler de burada belirlenecek. Biz sandıklarımızın güvenliği için elimizden geleni yapıyoruz. İnanıyorum ki vatandaşımız da gerekeni yapacak, doğru kararı verecektir. Vatandaşımız bazen basit hatalar yapıyorlar, oyları geçersiz duruma düşüyor. Bunun önlemini almamız gerekiyor insanlarımızı vatandaşlarımızı daha çok bilinçlendirmeliyiz. Bu seçim gerçekten çok önemli. Her bir oy bizim için çok değerli, çok önemli. Ben inanıyorum ki sandık güvenliği konusunda hepiniz gerekli önlemi alacaksınız, gerekli özveriyi göstereceksiniz. Hepinize teşekkür ederim” dedi.  


13.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018