MİNİK EYLÜL YAŞAMA SAVAŞINI KAYBETTİ | Denizli Hizmet Gazetesi


MİNİK EYLÜL YAŞAMA SAVAŞINI KAYBETTİDoğuştan kalp yetmezliği bulunan minik Eylül, İzmir’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.


Denizli’de doğuştan kalp yetmezliği ile mücadele eden ve 19 aylıkken durumu iyice ağırlaştıktan sonra Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi yoğun bakım ünitesine alınan minik Eylül Eyiden, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Arzu ve Özgür Eyiden çiftinin ilk bebekleri olan Eylül, henüz 35 günlük olunca nefes alamadığı için acilen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.bKalbi sürekli olarak büyüyerek genişleyen, genetik ve kronik bir kalp hastalığı olan “Dilate Kardiyomiyopati” teşhisi konan minik Eylül, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’ne yaşama tutunmak için mücadele vermeye başladı. 
 
Minik Eylül’ün yaşaması için tek şansın ise kalp nakli olduğu belirtildi. Aile ise sonunda çaresizce evlerine dönerek minik kızlarının tedavisine ilaç ile devam etmek zorunda kaldı. Sağlık kontrolleri devam eden minik Eylül, 19 aylık olunca durumu iyice ağırlaştı. 
 
Yeniden Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’ne kaldırılan Eylül, yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Minik Eylül, dün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’nden Denizli’ye götürülen Eylül Eyiden, ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Servergazi Mezarlığı’nda toprağa verildi.  


18.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018