BAKLAN’DA İMAR AFFI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI | Denizli Hizmet Gazetesi


BAKLAN’DA İMAR AFFI BİLGİLENDİRME TOPLANTISIDenizli’nin Baklan İlçesi’nde, Baklan Belediyesi tarafından İmar Barışı Düzenlemesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen İmar Barışı Düzenlemesi hakkında gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Giral, Baklan Mal Müdürü Mustafa Aydın ve çok sayıda vatandaş katıldı.  
 
Baklan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda, 7143 sayılı Kanunla Resmi Gazete´de 11 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren Vergi ve Bazı Diğer Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunda yer alan İmar Barışı hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.  
 
Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, kanundan faydalanmak isteyen kişilerin E-Devlet sistemi üzerinden, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden veya ilçelerde Tapu Müdürlüklerine giderek müracaat edebileceklerini, başvuruların E-Devlet üzerinden takip edilebileceğini belirtti. 31 Ekim 2018 tarihine kadar İmar barışı başvurularının yapılabileceğini vurgulayan Başkan Gülsever, “Aralık 2018 tarihine kadar da bedeli yatırılarak yapı kayıt belgesi alınacaktır. Yapı kayıt belgesinin bedeli ise konutlar için yapının bina inşaat bedeli ile yapının emlak bedelinin yüzde üçü, ticari alanlarda ise yüzde beşi olarak düzenlenmiştir. Tapuda cins değişikliği veya kat mülkiyetine geçilmesi için ise aynı bedel yatırılarak kat mülkiyeti ve tapudaki cins değişikliği yapılmış olur.” dedi. 


21.06.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018