ALTAY VAROL - SAMSUN’DAN BOLU’YA | Denizli Hizmet Gazetesi -

SAMSUN’DAN BOLU’YA
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

2/3/2017
Ligde son 5 maçtır galibiyet alamamasına rağmen Play-off hedefini sıcak tutan Denizlispor, bu sezonun belki de en kritik iki maçını kendi evinde oynayacak. 
Bulunduğu konum itibariyle her ne kadar Play-off ve düşme hattının ortasında olsa da, aşağıya değil yukarıya bakan Yeşil siyahlıların Pazar günü Samsunspor, ondan sonraki Cumartesi günü de Boluspor’la oynayacağı iki maçta alacağı puanlar, gerçek hedefinin de net olarak belirlenmesi açısından önem taşıyor. 
Bu yazımı okuyanlar, ‘Ne düşmesi, biz Play-off’a kalmak için uğraşıyoruz’ diyebilirler ama dediğim gibi, bu iki maçtan çıkacak sonuçlar sezon sonu hedefini de ortaya koyacaktır. Denizlispor iyi futbol oynuyor, iyi mücadele ediyor ama bu ‘İYİ’ olmak skor tabelasına yansımadığında bunun pek de önemi kalmıyor. 
Samsunspor bu sezon deplasmanda oynadığı 11 maçın 10’unu kaybetti, birinden de beraberlikle ayrıldı. Deplasmanda kazanamayan ve en az puan toplayan takım olması bana göre hiçbir şey ifade etmiyor. Zira devre arasında yaptığı transferlerle gücünü arttırdı ve ikinci yarıya daha iyi bir başlangıç yaptı. Denizlispor da kendi evinde en az puan toplayan iki takımdan biri. Evinde kazanmakta zorlanan Denizlispor ile deplasmanda hiç kazanamayan Samsunspor arasındaki bu maç tabir yerindeyse ‘Kıran kırana’ geçecek. 
Denizlispor için bence artık bu ligin 2 değil, 3 periyodu var. İlk yarı, ikinci yarının bu haftaya kadar olan bölümü ve bundan sonra bölüm. Ligde kalma mücadelesi veren Samsunspor ve Süper Lig hesapları yapan Boluspor’la 6 günde oynanacak iki maçta, iyi futboldan çok skor sevindirmezse, işler sarpa sarar.  
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018