ALTAY VAROL - İNCE ÇİZGİ | Denizli Hizmet Gazetesi -

İNCE ÇİZGİ
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

6/3/2017
Özellikle ilk devrenin son haftaları ile ikinci devrenin ilk maçlarında aldığı sonuçlarla gözünü Play-off’a diken Denizlispor, son 5 maçta galibiyet alamayınca, Play-off ile düşme hattı arasındaki ince çizgide gezmeye başladı. 
Sakat olan Sankoh’un yerine ön liberoda Berkan, son haftaların ilk onbirdeki değişmez ismi Anıl’ın yerine de Barış’la maça başlayan Yeşil siyahlılar, maça çıkarken ligin son sırasında olan Samsunspor karşısında kaybedilecek puanların, önümüzdeki haftalarda sıkıntıları beraberinde getireceğini iyi biliyordu. Bugüne kadar iç sahadaki her maçta, rakibine pres yaparak maça başlayan Denizlispor, dünkü maçta daha ilk dakikadan itibaren oyunun üstünlüğünü rakibine kaptırdı. Özellikle orta sahada çok dağınık bir görünüm sergilenince, ilk 15 dakikalık bölümde rakip takım 2 net gol pozisyonu buldu. Osman Özköylü, kontratak futboluyla sonuca giden Denizlispor karşısında, savunma güvenliğini elden bırakmadı. Orta sahadan rakip ceza alanına ara paslarla girme planlarının çoğu zaman tuttuğu Samsunspor’da, son vuruşlar iyi olmayınca, ilk yarı golsüz sonuçlandı.  
İlk yarıda sarı kartı bulunan Samsunspor’dan Abdülkerim ve Denizlispor’dan Burak, rakiplerine yaptıkları faullerle ikinci sarı karttan oyundan ihraç edilebilirdi ancak maçın hakemi iki pozisyonda da kartına başvurmadı. Orta sahada oyunun üstünlüğü sürekli rakipte olunca, Ali Tandoğan Berkan’ı oyundan alıp, yerine aylar sonra İsmail’i, Barış’ın yerine de Anıl’ı sahaya sürdü. Bu değişikliklere Denizlispor’un alt yapısından yetişen Gökay’ı oyuna alarak karşılık veren Samsunspor, bu oyuncunun golüyle sonuca gitti. Samsunspor bu sezon ilk defa deplasmanda kazanırken, düşmeme yolunda da hem umutlarını hem de moralini yükseltti. Denizlispor ise ligin son iki sırasında bulunan Mersin ve Samsun’a 5 puan kaptırdı. 
Alperen ve Kerem Can’la kanatlardan hiçbir şey üretemeyen Denizlispor’da sahanın belki de en iyisi, yediği gole rağmen yaptığı kurtarışlarla kaleci Asil Kaan’dı.  
Bu mağlubiyet artık yeni bir dönemin de başlangıcı görünüyor. Yazımın ilk paragrafında çizdiğim ince çizginin artık altına düşülmüştür. Bundan sonra ona göre hesaplar yapılsa iyi olur. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018