ALTAY VAROL - KRİZİ YÖNETMEK | Denizli Hizmet Gazetesi -

KRİZİ YÖNETMEK
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

7/3/2017
Daha birkaç hafta öncesine kadar bahar havasının estiği Denizlispor’da, ılık günler kendini zemherinin soğuklarına bırakıyor. 
Son 6 haftadır 3 puanı bir arada göremeyen, daha doğrusu son 6 haftada sadece 3 puan alan Yeşil siyahlılar’da, Samsunspor mağlubiyeti sonrası Play-off hayalleri yerini düşme korkusuna bırakmaya başladı. 5 Sezondur belki de en rahat sezonunu yaşayan Horozlar, son 11 hafta öncesi yine eski kabusla baş başa. Samsunspor mağlubiyetinden sonra teknik direktör Ali Tandoğan’ın istifası, üzüntüyü belirsizliğe bıraktı. Ali Tandoğan’ın istifasının kabul edilip edilmeyeceği dün akşam yapılan toplantıda karara bağlanacaktı. Gazetemiz baskıya girdiğinde bu konuyla ilgili net bir karar olmadığı için, ‘Ali Tandoğan’ın istifası ve yönetimin bu konudaki kararını beklemek’ başlığıyla bu yazıyı yazıyorum. 
Kalır veya gider bilemem ama Ali Tandoğan, tecrübesizliğine, yaşanan ekonomik sıkıntılara ve transfer yapılamamasına rağmen Denizlispor’u bugünlere başarılı bir şekilde getirdi. Giden futbolcular, takımın oyun felsefesi gibi konular işin başka bir tarafı. Ancak sezonun başlamasına az bir zaman kala alelacele yapılan transferlerle kurulan bu takım, herkesin beklentisinden fazlasını verdi. Bu konuda hem yönetim, hem teknik heyet hem de futbolcuların hakkını teslim etmek lazım.  
Sezon boyunca hem saha içi hem de saha dışında gördüğüm doğruları ve yanlışları hep yazdım. Daha 3 hafta öncesine kadar ‘Play-off bile bize az’ diyenler manşetlerde kendilerine yer bulurken, ben bu köşemde sürekli uyarılarda bulundum. Şampiyonluk, play-off hayalleri kurup bunu pohpohlayanları da çok ikaz ettim. Daha geçen haftaki yazımda yine Play-off hayalleriyle kamuoyuna gaz vermeyin diye yazmıştım. Yöneticilerin yüzüne de söylediğim için bu konuya fazla değinmeyeceğim. 
Dediğim gibi Ali Tandoğan’ın kalıp kalmayacağını bugün öğreneceğiz. Çıkacak karar ne olursa olsun, bu konuda yaşananları yarın yazacağım. Önemli olan bundan sonra krizi yönetebilmek. Denizlispor şu anda çalkantılı ve zor günler geçiriyor. Dediğim gibi Tandoğan kalsa da, gitse de, başka bir hoca da gelse ortada iyi yönetilmesi gereken bir kriz var. Bu krizi çözmek tecrübe ister ve sakin olmayı gerektirir. Sezon başındaki krizi iyi yöneten yönetimin, bu krizi de birlik beraberlik içerisinde, gerekirse daha önce görev yapmış başkan veya yöneticilerin de desteğini alarak göğüslemesi gerekiyor. Birlik beraberlik kelimesini özellikle kullanıyorum. Endişelerim gerçekleşirse bunu da ayrıca yazacağım. 
Tek korkum, bazı isimlerin egolarına mağlup olarak kulübü uçuruma sürüklemesi.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018