HAMİT TEKKANAT - GÜNDEMDE TERÖR VAR! | Denizli Hizmet Gazetesi -

GÜNDEMDE TERÖR VAR!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

29/3/2017
GÜNDEMDE TERÖR VAR! 
Bugünlerde medyamız 16 Nisan’da yapılacak referanduma kilitlenmiş durumda. Sürekli partililerin, özellikle de AKP’nin faaliyetleri anlatılıyor. Geçen haftalarda AB ülkeleri ile yaşanan krizler gündemde idi, bu hafta içeriye döndük. 
İçeride gündem karşılıklı sataşma ve PKK terörü üstüne yoğunlaştı. İktidar partisi anayasa teklifini anlatmak yerine CHP’ye ve onun lideri Kılıçdaroğlu’na saldırmayı tercih ediyor. Muhalefetin sesini duyurmak için medya imkânı sınırlı, bu nedenle sürekli gezip hakla iç içe olmaya çalışıyorlar. 
Bahar geldiği için güvenlik kuvvetlerinin operasyonları da hız kazandı. Yıllardır bilinen ve uygulanan sistemin esası meşeler yaprak açmadan atlar büyümeden operasyon yapmaktır. Çünkü arazi gizlenmeye ve kaçmaya bu zamanlarda uygun değildir. Meşeler yaprak açtıktan sonra gizlenme imkânı artmakta bu da hem teröristin görülmesini engellemekte hem de zayiat verilmesine sebep olmaktadır. Yandaş basında yer alan “30 yıldır girilmeyen yerlere girildi” gibi abartılı ifadelere itibar etmeyin. Çözüm süreci hariç güvenlik güçlerinin girmediği, operasyon yapmadığı bölge yoktur. Daha önceki dönemlerde sıkça yapılan AKP döneminde ise sadece bir defa yapılan sınır ötesi operasyondur. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bağırıp çağırması sizi aldatmasın terörün yuvası Irak’ta Kandil’dedir. Kandil kurutulmadan terör bitmez. Barzani’ye bel bağlamak ise aldatıcıdır. Barzani’ye “PKK’ya karşı operasyon yap” dediğinizde alacağınız cevap açıktır, “Siz koca Türkiye Cumhuriyeti PKK ile başa çıkamıyorsunuz da benim mi savaşmamı istiyorsunuz” der. Barzani’nin zaten elindeki güç de PKK ile uzun süreli mücadele için uygun değildir.  
Son günlerde “Terörün kökünü kazıyacağız, bölgeye huzur geldi” sözlerine de fazla itibar etmeyin. ABD ve Rusya Suriye PKK’sına eğitim, silah ve malzeme yardımı yapmakta birbiri ile yarışıyor. PKK Kandil’den sonra Suriye’yi de mesken tuttu. Ülkemiz maalesef terörle mücadelede müttefiki ABD’yi ve dostu Rusya’yı bile ikna edemedi.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018