HAMİT TEKKANAT - NORMALLEŞME VAKTİ | Denizli Hizmet Gazetesi -

NORMALLEŞME VAKTİ
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

24/4/2017
Her gün televizyonlarda parti temsilcilerinin bağırıp çağırmasından, karşılıklı hakaretlerinden bıkmıştık. Referandum yapıldı, sessizlik hâkim oldu. Şimdi partiler seçim muhasebesi yapmakla meşguller. Her seçim sonrası hile yapıldı iddiası maalesef alışkanlık haline geldi. Ancak bu seçimde vatandaşın önemli bir kısmında “Hile yapılıyor, bundan sonra oy vermem, nasıl olsa oyum bir işe yaramıyor” gibi bir kanaat oluşmaya başladı ki bu geleceğimiz açısından bu son derece tehlikelidir.  
Hile yapıldığını iddia eden CHP konuyu YSK’na (Yüksek Seçin Kurulu) götürdü, ancak ret cevabı aldı. Şimdi Anayasa Mahkemesine ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gitmeyi planlıyorlar. Uzmanların ifadesi her iki mahkemeden de sonuç çıkmayacağı yönünde. Eğer gerçekten bir hile yapıldı ise ve buna müdahale edip önleyecek bir yetkili organ yoksa bu sistemin ayıbıdır, çözüm bulunması gerekir. Bu gün CHP’nin başına geldiği varsayılan hilenin yarın AKP veya başka bir partinin başına gelmeyeceğini hiç kimse garanti edemez.  
CHP’nin konuyu mahkemelere taşıma dışında yapabileceği başka şeylerde var. Kırıp dökmeden, taşkınlık yapmadan gösteri yapılmasını destekleyebilirler. Meclis çalışmalarında konuyu sıcak tutabilirler. Bunun için sistemli bir çalışma ve sağlam delillere dayanma şarttır.  
AKP için ise verilmiş bolca vaatler ve çözülecek dağ gibi sorunlar var. Seçim nedeniyle günlük hayat adeta durmuş idi. Şimdi hızla normalleşme hatta hızlanma zamanı. Ülkenin öncelikli sorunu işsizlik sonra terör, eğitim, sağlık gibi konular var. Dış politikada iyice yalnızlaştık. Müttefikimiz Almanya, PKK’ya arka çıkıyor. Almanya Türkiye’de kurulacak tank fabrikasına PKK’ya karşı kullanılacak diye izin vermek istemiyormuş. Rusya ile sorunları henüz çözemedik. Avrupa Birliğine girme hevesinden giderek uzaklaştık. Cumhurbaşkanı AB ve idam konusunda gerekirse halkoyuna gidilebileceğini söyledi. Ancak bu iki konu halkın istediği doğrultuda gerçekleşse bile bize bir yararı olmayacak.  
Ve içeride bitmek bilmeyen FETÖ davası var. Bu konu artık iyice kabak tadı verdi. FETÖ bahanesi ile kıyım yapılıyor iddiası giderek ağırlık kazanıyor. İktidar artık seçim tartışmalarını, muhalefete yüklenmeyi bir tarafa bırakıp vatandaşı rahatlatacak tedbirler almalı.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018