HAMİT TEKKANAT - EVET ÇIKINCA TERÖR BİTECEKTİ! | Denizli Hizmet Gazetesi -

EVET ÇIKINCA TERÖR BİTECEKTİ!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

27/4/2017
Referandum öncesi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Evet çıkarsa terör biter”. Başbakan Binali Yıldırım ise “Terör örgütleri evet çıkarsa biteriz diyor” şeklinde açıklamalar yapmışlardı. Sandıktan Evet çıktı, ama terör bırakın bitmeyi hız artırdı. Çarşamba günü 5 şehit, bir haftada toplam 28 şehit verdik.  
Terör neden bitmiyor da tırmanıyor? Yıllardır sorulan ve cevabı için her kafadan bir sesin çıktığı konu budur. Teröre karşı devletin tüm kurum ve kuruluşları ile etkin bir mücadele planı olmalıdır. Bu plan iktidarların değişmesi ile değişmemeli, içeride ve dışarıda aynı kararlılıkla yürütülmelidir. AKP iktidarı gelene kadar ağır-aksak da olsa yürüyen bir terör politikamız vardı. AKP’nin iktidar olduğu 2002 yılında terör bitme noktasında idi. AKP geçmişte yapılanları kötüleyerek, terörle mücadelede canını ortaya koyanları çeşitli suçlarla hapse tıkarak, PKK’ya taviz vererek açılım politikası başlattı. Açılım politikası PKK’nın şehirleri savaş alanına, kırsalı ise serbestçe hareket edebileceği yerlere çevirdi. Temmuz 2015 seçiminden sonra AKP yanlışından döndü ama artık durumun eski haline getirilmesi çok zordu. Bugün yaşadıklarımız maalesef yanlış açılım politikasının sonucudur. Güvenlik güçleri kış-yaz demeden terörle mücadeleyi sürdürüyor. Gelişen teknolojik imkânlar silahlı kuvvetlerce etkin olarak kullanılıyor. Son dönemde yerli İHA(İnsansız Hava Aracı) ve keşif uçakları başarılı görevler yapıyor. Ancak tüm imkânların kullanılmasına rağmen terör olayları bitmek bilmiyor. Terörün devam etmesinin önemli sebepleri ise;  
-Terör örgütlerine katılımın önlenememesi 
-Yurt dışındaki terör yuvalarının imha edilememesi, 
-Terörle mücadelenin yine güvenlik güçlerine havale edilmesi, devletin diğer organlarının yeterli desteği verememesi, 
-AB ve ABD’nin ikiyüzlü davranıp terör örgütlerine arka çıkmaları. 
Silahlı Kuvvetler ilk defa aynı anda Irak ve Suriye’de hava harekâtı icra ederek PKK’ya ağır zayiat verdirdi. Bu harekât maalesef müttefikimiz ABD’yi rahatsız etti. ABD yetkilileri Türkiye’nin yaptığı hava harekâtı konusunda son derece kaygılı olduklarını belirttiler. Böyle dost düşman başına demekten başka söz bulamıyorum.  
Yurt içinde etkin mücadele verilirken yaz gelmeden Kuzey Irak ve Suriye’deki PKK hedeflerine karşı hava destekli kara harekâtı yapılması zaruridir. Türkiye’nin 1997’den beri sınır ötesine kapsamlı kara harekâtı yapmadığı göz önüne alınırsa böyle bir harekâtın gerekliliği daha iyi anlaşılır. Yurt içinde sürekli zayiat vermektense sınır ötesinde zayiatı göze almak daha makul görünmektedir. Ancak müttefiklerimiz bu konuda bize destek olmak yerine köstek olmayı tercih etmektedirler.  
Konu ülkenin güvenliği ve bekasıdır. Terör iktidarın çözmesi gereken en önemli konudur ve arkasında yeterli halk desteği de vardır. Artık sığınılacak hiçbir bahane kalmamıştır.  
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018