HAMİT TEKKANAT - SAVAŞ GERÇEĞİ | Denizli Hizmet Gazetesi -

SAVAŞ GERÇEĞİ
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

3/5/2017
Aşağıda anlatılan olay geçtiğimiz haftalarda Ankara’da bir orduevinde yaşandı. Olayın şahitleri biri devre arkadaşım olan emekli tuğgeneral, diğerleri ise üç emekli albay.  
 
Televizyonlarda şehit ve gazi haberlerini anlık olarak görüyoruz. Şehitler için dua ediyor ve ailelerine sabır diliyoruz. Gazilerin durumu ise çok farklı, özellikle uzuv kaybı yaşayan gaziler ömür boyu sıkıntı içerisinde yaşıyorlar. Ankara’daki TSK rehabilitasyon merkezini ziyaret edenler savaşın ne kadar korkunç bir olay ve yıkım olduğuna şahit oluyorlar. O şehit ve gaziler sayesinde rahat yaşıyoruz. Onlar canlarını feda eden gerçek kahramanlar, toplumda hak ettikleri ilgiyi gördükleri devlet tarafından gerekli şekilde kollandıkları ise söylenemez. 
Devre arkadaşım emekli tuğgeneral, yaşadığı olayı şöyle aktarmış;  
 
“Bugün ordu evinde silah arkadaşlarım ile kendi aramızda yemek yedik haliyle de keyiflendik. Yemeğin bitiminde oturma salonuna geçtik ve orada da bir müddet sohbetimiz devam etti. Sohbetin konusu genelde mesleki idi ve çoğu zamanda hatıralar birbirimize aktarıldı. Işıklar söndürülünce ve nihayetinde araçlarımıza gitmek için dış bahçeye çıktığımızda, iki gencin bir engelli arabasını sürerek yürüdüklerini gördük.  
-Bunlar acaba asker mi komutanım dedim, komutanım bana “sor Ahmet” dedi ve çocuklara;  
-Çocuklar asker misiniz diye sorduğumda üçü birden evet komutanım dediler. 
Arabada oturana sordum, 
-Rütben ne asker, dediğimde bana; 
-Ben yarbay ********** ,dedi ve belden aşağısı olmayan bu aslan askerimizi, kardeşimizi, evladımızı duyunca hepimiz bir anda başka başka dünyalara gittik geldik ve hepimizin ağızdan aslanımız lafı çıktı.  
Kimyamız bozulmuştu. Diğerine sordum 
-Sen kimsin? 
-Ben üsteğmen *********’ım sınıfım piyade dedi. 
-Sende ne var oğlum? diye sordum  
-Dirseğimden ve kalçamdan yaralandım dedi. Dirseğini oynatamıyordu ve sendeleyerek yürüyordu. Gene acayip bir duygu kapladı hepimizi... Yanındakine sordum “sen nesin”, 
-ben piyade üsteğmen ********** nim dedi. Ve  
-Peki çocuklar hangi birliktensiniz, diye sordum ama ayaklarımız yerden kesilmiş içimiz sel olmuştu.. 
Hepsi; 
-Biz özel kuvvetler personeliyiz komutanım dediler.  
Sonrasını ne siz sorun ne de ben yazayım..  
Devrenin en kıdemlisi 2000’lerden başlıyor. Ve biz bu çocukların ağa beylerinin, ağa beylerinin, ağa beylerinin, ağabeylerini uçurur atardık..(anlatan emekli pilot tuğgeneral)  
Üçü de aslan gibiydiler.  
Üç albay, bir general aynı zamanda aynı kurslardan geçmiş ve birlikte çalışmış olan bizler maalesef duygularımızı saklayamadık..  
Ama onlar aslan gibi karşımızda “estağfurullah komutanım vazifemizi yaptık” dedikçe offfff of… 
 
Bu çocuklarımızı bu duruma düşüren kararlara lanet ediyorum. 
 
Kalan ömrümüzde Allah belki bize de; içerideki ve dışarıdaki düşmanın, işbirlikçi vatan hainlerinin, bu topraklardan kazınması için tekrar hayırlı görevler nasip eder. İnşallah.” 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018