HAMİT TEKKANAT - ATATÜRK’E HAKARET | Denizli Hizmet Gazetesi -

ATATÜRK’E HAKARET
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

10/5/2017
Din üstünden siyaset yapanlar, dini şahsi çıkarlarına alet edenler, şeriata özenenler Atatürk’ü sevmez, hatta nefret ederler. Bu kesim sözde Müslümanlardır, ölenin arkasından konuşmak günah derler ama dediklerine uymazlar. Kelime hazineleri yetersiz olduğu için küfre başvururlar. İktidar bu kesimlere göz yumduğu, hatta çanak tuttuğu için azgınlıklarını artırmakta sakınca görmezler.  
Ne yapmıştır Atatürk bunlara; Latin alfabesini getirerek okur-yazar sayısını artırmış, Kuran-ı Kerimi Türkçeye çevirterek okunup anlaşılmasını sağlamış, tekke ve zaviyeleri kapatarak din istismarını önlemiş, laikliği getirerek dinin devlet yönetimi üstünde etkili olmasını engellemiş, kadınlara seçme ve seçilme hakkı vererek ikinci sınıf vatandaşlıktan kurtarmış, medeni kanunu getirerek kadınları erkek ile eşit haklara kavuşturmuş, diyanet işleri başkanlığını kurdurarak din işlerinin devlet kontrolünde olmasını sağlamış ve din adamlarını devlet memuru yaparak sosyal güvence sağlamıştır. Din istismarcılarının Atatürk’ü sevmemek için yüzlerce sebebi vardır. Çünkü ellerinden sermayeleri alınmıştır. Kolay yoldan para ve nüfus kazanmaları engellenmiştir. Atatürk’le millet aydınlanmaya başladığı için din istismarcılarına ilgi giderek azalmıştır.  
Yandaş bir TV kanalında Atatürk’e hakaret edildi, iktidardan ses yok. Eğer ucu cumhurbaşkanın dokunsa kıyameti koparırlardı. AKP iktidarı Atatürk düşmanlığını körüklüyor, buradan nemalanıyor. İktidara yakın Nur Cemaatinin hocalarından birisi de Atatürk’e hakaret yarışına katılmış. Türk milletinin en hassas yerinden hareket etmiş, Atatürk’ün annesine saldırmış. Be alçak, şerefsiz adam Atatürk’ün hayatta kimsesi yok, maalesef onun mirasını yiyenler de sahip çıkmıyor. Atatürk’ün yaptıklarını görmeyip anasına saldırmakla ne kazandın. Senin anana, bacına, kızına küfür edilse hoş mu olur. Bu nasıl dindarlıktır ki yüz sene önce ölen bir kadına terbiyesiz laflar edebiliyorsun. Yerin dibine batsın senin Müslümanlığın. Sana inanıp peşine takılanlar da belasını bulsun.  
Ve Atatürk’e hakarete göz yuman iktidar sahipleri, bugün onun sayesinde rahat yaşıyorsunuz, onun sayesinde makama, mevkiye kavuştunuz. Bu kadar nankör olmanız arkanızda kara bir leke olarak kalacak. Utanın biraz… 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018