HAMİT TEKKANAT - BİR MUSİBET | Denizli Hizmet Gazetesi -

BİR MUSİBET
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

14/7/2017
Atalarımız “Bir musibet (kötülük, sıkıntı) bin nasihatten iyidir” lafını boş yere söylememiş. Eğer 15 Temmuz olmasaydı ne olurdu? 
15 Temmuz darbe girişimi ya da isyanı planlama ve katılım açısından hatalarla doludur. Harp Akademisi eğitimi almış en beceriksiz kurmay subay bile böyle bariz hatalar yapmaz. Hele ki 1960 ve 1980 darbelerini yapmış bir ordunun mensubu o darbeleri okur, inceler, ders çıkarır ve ona göre hareket ederdi.  
15 Temmuz’da yapılan en büyük hata tüm kuvvetlerin katılımının sağlanmaması ve darbenin zamanlamasıdır. Bu nedenle bazı kesimler haklı olarak “Kontrollü Darbe” demektedirler. Kontrollü olup olmadığını bir tarafa bırakıp, 15 Temmuz başarılı olsaydı, başımıza neler gelecekti bu konuda fikir jimnastiği yapmak istiyorum. 
Eğer darbe başarılı olsaydı, Türkiye tıpkı İran gibi dinci bir diktatörlüğün yönetimine girecekti. Fetullah Gülen aynen Humeyni gibi Türkiye’ye gelip Cumhurbaşkanlığı makamına oturacaktı. TSK’da tıpkı İran’daki gibi din devletinin koruyucusu olacak, laik ve darbe karşıtı komutanlar ya ülke dışına kaçacak ya da idam edilecekti. Ülke İslami usullere göre yönetilecek, muhtemelen solcu, laik, alevi ne kadar muhalif varsa tasfiye edilerek muhalefet susturulacaktı. Atatürk heykelleri yıkılacak, ismi silinecek, ülkede laiklik suç sayılacak, hatta Atatürk’ün adını anmak bile yasaklanacaktı. Ülkede sıkıyönetim ilan edilecek, mahkemeler süratle karar verip, infaz edeceklerdi. Başta ABD olmak üzere batılı ülkeler darbeyi destekleyeceklerdi, (bugünkü tutumları ve FET֒cülere gösterdikleri müsamaha bunun açık göstergesidir.) 
Gelelim darbenin başarısızlığa uğramasına; yandaş medya ve iktidar darbenin başarısızlığa uğramasında aslan payını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve sokağa dökülen halka mal etmeye çalışmaktadır. Bunların gerçek payı inkâr edilemez. Ancak darbeyi esas engelleyen TSK içerisindeki vatansever kitledir. Eğer TSK’nın tümü darbenin içinde olsa ve darbe de sabaha karşı yapılsaydı halk çaresiz kalır, Cumhurbaşkanının sesi de bu arada kesilmiş olurdu.  
İktidar FET֒ye istediklerini vererek şımartmış, adeta kendi eliyle darbeye zemin hazırlamıştır. Onlarca istihbarat raporuna rağmen FET֒cülerin temizlenmemesi iktidarın suçudur. TSK ve MİT darbe girişimi önlenmesinde yetersiz kalmışlardır. Ülkenin bir istihbarat zafiyeti yaşadığı kesindir. AKP, şimdi FETÖ ile mücadele ediyorum derken kendi pisliğini temizlemekte ve bunu da başarı olarak millete sunmaktadır. Darbeye karışan askerlerin sürekli televizyonlarda teşhir edilmesi TSK’yı yıpratmaktadır. Darbeye bulaşanlar beyni yıkanmış zavallılardır ve TSK içerisinde azınlıktadırlar.  
15 Temmuz şimdilerde bayram havasında anılıyor ama kaderinin 27 Mayıs 1960 gibi olacağını tahmin etmek için falcı olmaya gerek yoktur.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018