HAMİT TEKKANAT - FETÖ İLE MÜCADELE | Denizli Hizmet Gazetesi -

FETÖ İLE MÜCADELE
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

19/7/2017
15 Temmuz’un birinci yıldönümü yurtta ve yurt dışında törenlerle anıldı. Kutlandı diyemiyorum çünkü ortada kutlanacak bir olay yok. 15 Temmuz’a zafer havası verip kutlama yapanlar hata içindeler ve sanırım bu hatayı yıllar sonra anlayacaklar.  
15 Temmuz’u anmak; milletin her türlü darbeye karşı olduğunu dosta ve düşmana göstermek, geride kalan FETÖ mensuplarına gözdağı vermek açısından gerekli ve hatta şu günlerde şarttır. Çünkü FET֒nün varlığı maalesef devam etmektedir. Anma törenlerini abartmadan, toplumu bir araya getirerek, kimseyi dışlamadan milletçe FET֒ye karşı etkin bir mücadele sistemi kurulmalıdır. FETÖ ile etkin mücadele etmek için toplumun özellikle de siyasetçilerin fikri birliği içinde olması gerekir. Kabul etmemiz gerekir ki FET֒nün bu hale gelmesinin birinci suçlusu devlettir. Parti ayırımı yapmadan bütün partilerin bu işte payı vardır (Aslan payı AKP’nin).  
Sürekli geçmişin muhasebesini yaparak ya da sürekli birbirimizle dalaşarak bir yere varamayız. Öyleyse yapılması gereken ilk şey önce siyasetçilerin FETÖ ile mücadele konusunda mutabakat sağlamaları gerekir ki yurt içinde ve dışında yapılan mücadele etkili olsun. Bugün maalesef özellikle yurt dışında FETÖ olayı anlaşılmış değildir. Yabancı ülkeler iktidarımızın düne kadar destek verdiği FET֒yle mücadelesine ikna olmakta zorlanmaktadırlar. ABD, Fetullah Gülen’i iade etmez. Çünkü Gülen sadece Türkiye’de değil 100’den fazla ülkede etkindir. Özellikle Afrika ve Orta Asya’da eğitim ve ticari faaliyetleri devam etmektedir. FETÖ okullarından yetişenler devletlerin yönetim kademelerine gelmektedir. ABD, FETÖ vasıtasıyla bu ülkelerde etkili olmaktadır. Bu nedenle FET֒den vazgeçeceğini beklemek hayal olur. ABD’nin FETÖ benzeri 100’den fazla başka ülkelerin hainlerini kullandığını da hatırlatmakta yarar var. 
Yurt dışında FETÖ ile mücadele siyasilerle değil, sivil toplum kuruluşları ile daha etkili olur. Yurt içinde ise artık cadı avından vazgeçilmeli, sırf FETÖ sempatizanı diye garibanlar hapse tıkılırken siyasetçilere el atılmaması kabul edilir değildir. Siyasilere dokunulmadığı için maalesef FETÖ ile mücadele toplumun gözünde giderek değer kaybetmektedir. Mahkemeler süratli karar vermeli, FETÖ mağdurları hapisten kurtarılmalıdır. Adaletin hızlı ve sağlıklı işlemesi FETÖ ile mücadelenin ilk şartıdır. FETÖ bahanesi ile muhaliflerin susturulması terk edilmelidir. Bunları yapmazsak ne içeride ne de dışarıda güvenilirliğimiz kalmaz. Yapılması gerekenleri yapmadan diğer ülkeleri suçlamak ise bize hiçbir yarar sağlamaz.  
Şu anda FETÖ ile mücadele maalesef iktidarın elinde bir kılıç gibi durmaktadır.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018