ALTAY VAROL - DÜN BİR, BUGÜN İKİ | Denizli Hizmet Gazetesi -

DÜN BİR, BUGÜN İKİ
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

22/8/2017
Sezonun başlamasına iki hafta kala ‘SABREDİN 2 HAFTA KALDI’ başlıklı yazımda, “Eskiden taraftarların ‘Takımın durumu nasıl, bu sene çıkar mıyız?’ sorusuyla karşılaşırdık. Şimdi yöneticilerin ‘Kamuoyu ne düşünüyor?’ sorusuyla karşılaşıyoruz. Durum şu: Denizlispor takımı teknik heyeti ve futbolcularıyla şehir dışında çalışıyor. Kamuoyu da büyük bir merakla ligin başlamasını ve takımına kavuşmayı bekliyor. Herkes sabırlı olsun. 2 Hafta sonra herkes merakını giderme fırsatı bulacak” demiştim. 
O iki haftanın üstünden iki haftada daha geçti. Denizlispor, ilk iki maçtan puansız ayrıldı ve endişeler de başladı. İki maçtan sonra gelen eleştirileri doğal karşılamak gerekir. Kamuoyunun panik yapması, endişe etmesi normaldir. Normal olmayan yönetim, teknik heyet ve futbolcuların panik yapması olacaktır. Denizlispor Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat’ın sosyal medya hesabından yaptığı, “Denizlispor iki maç kaybetti diye göbek atanlar, buradan yönetimi nasıl yıpratırız diye avuç açanlar. Avucunuzu yalarsınız” açıklamasını, erken paniğe kapılma göstergesi olarak yorumluyorum. 
Daha sezon başında bu tür gelişmeler kimseye fayda sağlamaz. Eleştirilere mümkün olduğu kadar sabırlı olmak, her şeye cevap vermemek, bazı şeyleri yutmak gerekir. İlk iki haftada ortaya umut verici futbol koyamamak ve puanla tanışamamak, eleştirilerin dozunun artmasına sebep oldu.  
Transfer yapamamasına rağmen, sezon başında iki kamp dönemi geçiren Denizlispor’un daha hazır ve sahaya daha güzel şeyler yansıtmasını hepimiz bekliyorduk. Ama sezon başları her takım için zordur. Camianın tüm kesimlerinin bunu bilmesi ve ona göre hareket etmesi gerekir. Daha ilk haftadan yönetim, hoca gitsin denilmeye başlanırsa, bu işin sonu gelmez. 
Teknik heyet ve futbolcular hariç herkesin sabırlı olması gerekiyor. Çünkü kötü gidişe son verecek çalışma yapması gerekenlerin başında teknik heyet ve futbolcular geliyor.  
Geçen sezon birkaç kez daha yazmıştım. Bazılarının kulağına küpe olsun diye yine hatırlatıyorum. Görevi dolayısıyla Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat’ı tenzih ederek diyorum ki; “İsteyen yönetici istediği gibi açıklama yapmamalı. Her yapılan açıklamanın arkasından beklentiler de değişiyor. Eğer beklentiler karşılanmayacaksa; sırf haberim çıksın diye yaptığınız her açıklamanın ardından camianın size hesap sorma hakkı doğar.” 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018