ALTAY VAROL - BIYIKSIZLAR TAKIMI | Denizli Hizmet Gazetesi -

BIYIKSIZLAR TAKIMI
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

23/8/2017
TFF 1.Ligin ilk iki haftası geride kaldı. Maalesef Türk futbolu adına geride kalan bu iki haftada ‘BİR’ şey hariç hiçbir şeyin olumlu olduğunu görmedim. 
Neredeyse bomboş tribünler önünde sahaya çıkan takımların ortaya koydukları futbol ne yazık ki içler acısı. Sezon başında bu durum normal denilebilir ancak böyle giderse bu sezon bu ligde yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular dışında kimse heyecan yaşamayacak.  
Başta 3 büyükler olmak üzere Süper Ligdeki takımlar kadrolarını yabancı oyuncularla doldurmaya devam ediyor. Maçlarda yerli futbolcu isimleri duymaya hasret kalacağız yakın zamanda. Bakalım bu yabancı transfer çılgınlığı ne zaman sona erecek. 
Yazımın ilk paragrafında tek olumlu gördüğüm‘BİR’, Gaziantepspor anlamına geliyor. Bu kadar olumsuzluk içinde Türk futbolu adına beni sevindiren Gaziantepspor oldu. 27 Yılın ardından 1.Lige düşen Güneydoğu’nun yıldızı Gaziantepspor, kurtuluşu yeniden borçlanmakta değil, belli ki özüne dönmekte bulmuş. 
Bu hafta Gazişehir’i tek golle yendikleri maçı televizyondan izlerken gencecik, lise öğrencisi görünümlü çocukları görünce Türk futbolu adına biraz umutlandım. Bu maçta Gaziantepspor’un ilk 11’inde yer alan futbolculardan 7’si 20 yaş ve altında. Kaptan Şenol 34 yaşında ve takıma ağabeylik yapıyor. Diğer 3 oyuncu ise 21, 22 ve 24 yaşında. Yedek kulübesindeki 9 futbolcunun en yaşlıları (!) 20 yaşındaki İbrahim Halil Keser ve Yusuf Erdem. Diğerlerinin yaşı 16 ile 19 arasında değişiyor. Gaziantepspor’un iki kalecisi de 20 yaşın altında. 19 Yaşındaki Adnan Karabulut ile 17 yaşındaki Musa Emre Yakar’a kaleyi teslim eden Kırmızı siyahlılar, kadrosunda yabancı futbolcu bulundurmuyor. Sakal modasının kol gezdiği ligde, takımın emanet edildiği bu çocukların bıyığı bile çıkmadı.  
Eğer sabredebilirlerse; bu yapılanmayla birkaç yıl sonra hem Süper Lige yine çıkarlar, hem de yeni Ayhan Akman’lar, İbrahim Toraman’lar yetiştirip kasalarını doldururlar. 19 Yaşındaki Alpay Koçaklı ismini de bugünden bir kenara not aldım.  
Yazmaktan usanmadım, usanmayacağım. Türk futbolunun ve kulüplerimizin kurtuluşu alt yapılarda bıyığı henüz terlememiş kendi çocuklarımızda.  
İnşallah Gaziantepspor bu zorlu dönemi, bu doğru politikayla atlatır da, Türk futbolu adına yeni bir dönemin mimarı olur.  
Unutmadan yazayım. Gaziantepspor kadrosunun yaş ortalaması 19.9.  
 
 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018