ALTAY VAROL - MEVCUDİYETİN YEGANE TEMELİ | Denizli Hizmet Gazetesi -

MEVCUDİYETİN YEGANE TEMELİ
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

11/9/2017
Eskişehirspor ve Gaziantepspor’a birlikte bu sezon transfer yapamayan 3 takımdan biri olan Denizlispor, bunun sancılarını çok erken yaşamaya başladı. 
Geçen sezonun oturmuş kadrosuyla mücadele etmek avantaj gibi görünse de, ilk 4 haftada ortaya çıkan durumun hiç de öyle olmadığı ortaya çıkıyor. İlk 3 haftayı geçip, Cumartesi günü oynanan Elazığspor maçına değineceğim. Dediğim gibi, geçen sezondan devam eden oyuncuların oluşturduğu kadroda sadece kaleci Asil Kaan ve Berkan ilk kez ilk 11’deydi. Zaten forvette hep sıkıntısı olan Denizlispor, bu maçta Kappel ve Ziya’yı da oynatamayınca gol yollarında büyük sıkıntı yaşadı… diyeceğim ama inanın özellikle ilk yarıda rakibinden daha net pozisyonlar yakaladı. 
Kappel ve Ziya’nın olmadığı bir kadro, oyunu ne kadar dar alana yığarsa o kadar başarılı olur. Çünkü kanatları kırık bir takımın gol bulmasının iki yolu vardır. Birincisi kale önünde bulunacak serbest vuruş veya uzaktan atılacak şutlar, ikincisi de ceza yayı üzerinde 2’ye 1 gibi pozisyonlar üretip etkili son vuruşlarla gol bulmak. Aslında ilk yarıda bu tür pozisyonları buldu Horozlar ama Moritz’in topu kaleye gönderme gücü bulamaması sebebiyle bunlardan yararlanamadı. 
Kadronun darlığı sebebiyle fazla müdahale şansı bulamayan teknik direktör Yusuf Şimşek, Cihan-Moritz ikilisinin zaman zaman yer değiştirmesinden başka bir şey yapamadı. Sankoh’un sakatlanıp ikinci yarıda oynamaması bence bu mağlubiyette etkili oldu. Kim ne derse desin Sankoh hem rakip ataklarını kesme hem de takımı hücuma çıkarma konusunda bu takımın tartışmasız en iyi ismidir. Zor kapılan topların kolay kaybedilmesi de saha içindeki eksiklerden biriydi. 
Barış’ın iki füzesiyle puan umutlarını maç sonuna kadar taşıyan Denizlispor, kendisine büyük tahribat verecek bir mağlubiyet aldı. Maç sonu açıklamalara bakılırsa hafta içinde bir dizi radikal kararlar alınabilir. Ya da bazı sıkıntılara Giresunspor maçına kadar katlanılabilir. 
Tüm olumsuzluklara rağmen ben mücadele anlamında Denizlispor’u beğendim. ‘Bu takımdan bir şey olmaz’ diyenlere katılmıyorum. Transfer yapamadığınız sürece MEVCUDU en iyi şekilde kullanmaktan başka çareniz yok. İşte bu MEVCUDU en iyi şekilde hazırlamak ve kullanmak da yönetim ve teknik heyetin işi. 
Çünkü yönetimin de, teknik heyetin de MEVCUDİYETİ, MEVCUT MEVCUDU ne kadar iyi koruyup, kullanmasına bağlı. 
Bu maçla ilgili değerlendirmelerime hafta içindeki yazılarımda devam edeceğim. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018