ALTAY VAROL - HANGİSİ ACABA? | Denizli Hizmet Gazetesi -

HANGİSİ ACABA?
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

7/10/2017
Öncelikle hatırlatmayla başlayayım yazıma. 
Malum; sadece yazmakla olmuyor bazı şeyler. Yazılanları hatırlatmak da bizim görevimiz. Her sezon bir iki defa değindiğim bir konuya, bir kez daha değinme gereği duydum. 
Konu: Teknik direktör kıyımı. Yazılarımı takip edenler bu konuyla ilgili bir şeyler yazdığımı hatırlayabilir, ama ben yine tarih tarih hatırlatayım. 2015-2016 sezonunda TFF 1.Ligdeki 18 takım tam 54 teknik direktör değiştirmişti. Yani ortalama kulüp başına bir sezonda her kulüp 3 teknik adama görev vermişti. Geçen sezon ligin ilk 10 haftasında teknik direktör değişikliğine giden takım sayısı ise 12’ydi. Bu sezon da tablonun değişmeyeceği daha şimdiden ortaya çıktı. Geride kalan 7 haftada 6 takım hocasıyla yollarını ayırdı. Denizlispor Yusuf Şimşek’in yerine Reha Erginer’i, Eskişehirspor Sergen Yalçın’ın yerine Yücel İldiz’i, Samsunspor Alpay Özalan’ın yerine Besim Durmuş’u takımın başına geçirdi. Manisaspor Sait Karafırtınalar’la, Çaykur Rizespor Hikmet Karaman’la, Gazişehir FK’da Hüseyin Kalpar’la yollarını ayırdı ve yeni teknik direktör arayışlarına başladı.  
Süper Lig’de de durum pek farklı değil. Bir yerde bir yanlış var ama o yanlışı kim yapıyor bilemiyorum. Hiçbir araştırma yapmadan, takıma katkı sağlayıp sağlamayacağına kanaat getirmeden en ucuz fiyatla çalışacak teknik direktörü bulan yöneticiler mi, 
Yoksa; kulüp bulmak zor olduğu için takımın durumuna bakmadan, başarılı olup olamayacağını düşünmeden ‘Allah bereket versin’ deyip, önüne konulan sözleşmeye imza atan teknik adamlar mı bu tablonun müsebbibi.  
Yoksa; ayarı futbolcular mı veriyor? 
Yoksa; şıkların hepsi mi doğru?  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018