ALTAY VAROL - TEZGAHTAKİ MEKİK | Denizli Hizmet Gazetesi -

TEZGAHTAKİ MEKİK
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

11/10/2017
Geçen yıl bu dönemler, Denizli Büyükşehir Belediyespor ve Kızılcabölükspor’un, Denizlispor’un alt yapısı olması konusunda bazı fısıltılar duyulmaya başlanmıştı. ‘Aman sakın yapmayın. Bu iki profesyonel kulübü yaşatmak için herkes elinden geleni yapmalı. Bir şehirde ne kadar fazla profesyonel futbol takımı varsa, futbol o derece güçlenir” demiştim. 
Denizli Büyükşehir Belediyespor’un tüzel kişiliğine dokunulmaması ve ligde kalmasının önemini birçok yazımda dile getirdim. Benim yazılarımın, başkalarının hayallerini durdurması imkansızdı biliyorum. Bizim yaptığımız sadece tarafımızı belli etmekten başka bir şey değildi zaten. 
Denizli Büyükşehir Belediyespor gitti. Onu defnettik, hiç olmazsa Kızılcabölükspor’u kaybetmeyelim. Sezon başında kadroda büyük değişikliğe giden Kızılcabölükspor, kısıtlı bütçesiyle, daha doğrusu kendi yağıyla kavrulmaya çalışıyor. Ligde de, Ziraat Türkiye Kupası’nda yoluna devam ediyor. 2.Lige çıkma hayali kuruyorlar. Olur-olmaz onu zaman gösterecek. Şu anda ligde UTAŞ Uşakspor’un ardından ikinci sıradalar. Bu hafta sonu lideri konuk edecekler.  
Futbolda yenersiniz, yenilirsiniz. Gün gelir takımdaki 8 futbolcunuz ceza ve sakatlıklardan dolayı forma giyemez ama yine kazanırsınız. Gün gelir, her şey yolundayken mağlup olursunuz. Lig uzun bir maraton. Ne şartta olursa olsun ayakta kalabilmek ve hedefe ulaşmak için çalışmak önemlidir.  
Sezon başındaki bir görüşmemizde teknik direktör Hasan Şermet, “Her yıl maliyetler artıyor ama bizim bütçemiz aynı oranda artmıyor. Finansal olarak güçlü olmak zorundayız. Bu şekilde daha ne kadar dayanabiliriz bilemiyorum” demişti. MEKİK şu ana kadar iyi dayandı. Tezgahtaki gibi bir o yana bir bu yana hiç yolunu şaşırmadan gidip gelmeyi sürdürdü. Bu mekik, bu tezgahta, bu şartlarda daha ne kadar gider gelir onu bilemem. Bildiğim tek şey, bu mekiğin bu tezgahta kalıcı olması, ilmek ilmek üretimini sürdürmesi ve Denizli’de spora katkı vermesi için desteğe ihtiyacı olduğu.  
Unutulmamalıdır ki; tezgah hep var olacak. Önemli olan bu tezgahtaki ‘MEKİK’in kim olup olmayacağıdır. MEKİK benim olmadıktan sonra, neyleyim ben o tezgahı… 
(MEKİK: Çözgü iplikleriyle, atkı ipliklerinin bağlantı yapabilmeleri için, atkı ipliğinin, ağızlığının içerisinden geçmesini sağlayan atkı taşıyıcı) 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018