HAMİT TEKKANAT - KAFA KARIŞTIRAN GELİŞMELER | Denizli Hizmet Gazetesi -

KAFA KARIŞTIRAN GELİŞMELER
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

22/11/2017
Yandaş medya ağız birliği etmişçesine aynı sözleri tekrarlıyor, “Erdoğan’a kumpas kuruldu”. Cumhurbaşkanımız ise hedefin kendisi değil Türkiye olduğunu söylüyor. 
ABD’de görülen bir dava nasıl oluyor da Türkiye’deki bütün dengeleri alt-üst edebiliyor? Döviz sürekli yükseliyor, dövizin sürekli yükselmesi demek iğneden ipliğe her şeye zam gelmesi demek. Gerçi Başbakanımız işi espriye getirip “dolarsa dolar, dolmazsa dolmaz” diyor ama kazın ayağı hiç de öyle değil.  
ABD’deki Rıza Sarraf davasından Türkiye’yi incitecek bir karar çıkacağı nerede ise kesin. Endişeler ABD mahkemelerinin Türk bankalarına bir ceza keseceği yönünde. Böyle bir durumda dövizin freni hepten boşalır. Daha ortada ceza falan yokken neden enflasyon durmadan yükseliyor? Neden işsizlik hız kesmeden artıyor? Neden OHAL kaldırılmıyor, FETÖ gerekçesi ile OHAL ilan edildi, ancak FETÖ ile mücadele bu gidişle biteceğe benzemiyor. Yabancı yatırımcıların OHAL nedeniyle gelmediği söylenirken OHAL neden kaldırılmıyor? 
Rusya ile bahar havası yaşadığımız söylenirken Rusya neden hala PYD(PKK)’yı koruyor. Cumhurbaşkanı Afrin’e operasyon yapılabileceğini defalarca söyledi. Ancak Afrin’de Rus askerleri var, Ruslar orada iken operasyon yapmak imkânsız. Bu nasıl bahar havasıdır ki Rusya bizim düşmanımıza kucak açıyor? 
İçişleri bakanı son dönemde etkisiz hale getirilen PKK’lı terörist sayısının rekor seviyede olduğunu söylüyor. Her hafta maç sonucu verilir gibi etkisiz hale getirilen terörist sayıları açıklanırken neden PKK bitirilemiyor? Sayılar mı abartılıyor, yoksa PKK Irak ve Suriye’den sürekli besleniyor mu? 
Sadece dış güçleri suçlayıp işin içinden sıyrılmak sorunlara çözüm olmuyor. İktidar partisi nerede hata yaptığını ve hatalardan ne gibi dersler çıkardığını görmek ve söylemek istemiyor. Varsa yoksa kumpas, varsa yoksa dış güçler.  
İçeride birlik beraberlik olsa, dışarıya karşı tek yumruk oluruz. Ancak iç barışı sağlamak için de bir gayret sarf edilmiyor. Cumhurbaşkanının tek derdi var sürekli iktidarda kalmak. İçeride ve dışarıda sürekli kavga ederek AKP iktidarının ömrünü uzatmak dağ gibi biriken sorunlara çözüm olabilecek mi? 
Çok bilinmeyenli denklemi çözmeye çalışıyoruz… 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018