ALTAY VAROL - TRANSFER ÇALIŞMALARINA DAİR… | Denizli Hizmet Gazetesi -

TRANSFER ÇALIŞMALARINA DAİR…
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

1/12/2017
İki dönemdir transfer yapamayan Denizlispor’da hem teknik heyet hem de yönetim devre arası transfer dönemini dört gözle beklemeye başladı.  
Ankaragücü ve Balıkesirspor maçlarında iyi oyuna rağmen alınan mağlubiyetlerin ardından, takım içinde bazı futbolcuların biletinin kesildiğini söyleyebilirim. Aldığım bilgiler, takımın bu maçlardaki mücadelesine ayak uyduramayanların yerine mutlaka transfer yapılacağı.  
3 Hafta önce DEHA TV’de Hakan Çakır kardeşimin sunduğu programda en az 5 nokta transfer yapılması gerektiğini söylemiştim. Futboldan az çok anlayan herkes, takım dişlileri arasında nerenin arıza verdiğini puan cetvelinin ‘Atılan gol’, ‘Yenilen gol’ hanelerine bakarak anlayabilir. Bunu anlamak için kahin veya spor profesörü olmaya gerek yok. Ligin en az gol atan takımlarından ve en çok gol yiyen takımlarından biriyseniz, transferde nereye yoğunlaşacağınız da ortaya çıkıyor. 
Rakibiniz maç boyunca 5 pozisyona girip bunun 2’sini gole çeviriyor, siz de 10 pozisyona girip bunları değerlendiremiyorsanız veya her duran top sizi korkuya sevk ediyorsa, dişlinin neresinde değişiklik yapacağınıza karar vermek hiç zor değil.  
Uzun lafın kısası; iki stoper ve iki forvet oyuncusu mutlaka alınacaktır. Bana göre bir de sol kanat için çalışma yapılıyor. Bazı isimlerle görüşüldüğünü biliyorum ancak şu anda yazmayı doğru bulmuyorum. Ama daha önce Denizlispor’da forma giymiş bazı oyuncularla temas sağlandığını söyleyebilirim. Transfer döneminde Denizlispor’un birçok rakibine göre avantajı var. Yönetim ve teknik heyetin bu avantajı iyi kullanmasında yarar görüyorum.  
Mali disiplini olan, ödemeleri çok sağlıklı da olmasa yapabilen bir kulüp her zaman avantajlıdır. Aylardır para ödeyemeyen kulüplerin olduğu bir ligde Denizlispor, transfer düşünen oyuncuların ilk tercihlerinden biri olacaktır.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018