ALTAY VAROL - BU CÜMLE HERŞEYİ ÖZETLİYOR | Denizli Hizmet Gazetesi -

BU CÜMLE HERŞEYİ ÖZETLİYOR
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

8/12/2017
Denizlispor’un son gün yeniden kadrosuna dahil ettiği ve geçen sezondan daha iyi bir performans sergileyen tecrübeli futbolcu Anıl Taşdemir, önceki gün gazetecilere yaptığı açıklamada, saha içindeki sorunu bir cümleyle en güzel şekilde özetlemiş. 
Denizlispor kadrosunu koruduğu ve takviye yapamadığı için, futbol anlamında geçen sezonun devamını oynuyor. Anıl Taşdemir bunu da şöyle açıklamış: “Takımlar bizim nasıl oynadığımızı bildikleri için daha fazla oynamamız gerekiyor.” 
Geçen sezon birkaç maç yazımda bu konuya değinmiş, Denizlispor’un üzerine giden her takımın gol yeme ve sahadan puansız ayrılma riskiyle karşı karşıya kalacağını söylemiştim. Çünkü Denizlispor, kontratağı iyi uygulayan, özellikle Ziya ve Kappel gibi hızlı, ayağına hakim ve üretken kanat oyunculara sahip. Yeşil siyahlılar geçen sezon olduğu gibi bu sezon da forvetsiz oynamanın, daha doğrusu forvet oyuncularının yeteri kadar katkı sağlamamasının sancısını yaşıyor. Geçen sezon kanat oyuncuları Kappel ve Ziya ile orta saha oyuncusu Barış’ın en fazla gol atan 3 oyuncu olması bunu açıkça ortaya koyuyor zaten. 
Bu sezon da hücum hattında farklı bir şey olmadı şu ana kadar. Bu 3 oyuncu yine en çok gol atan futbolcular. Ne Yusuf Şimşek ne de Reha Erginer, Moritz ve Yasin’den istediğini alamadı. İki oyuncu da bu sezon rakip defansların içinde kaybolup gittiler.  
Ama bana göre sorun gol atamamaktan ziyade, fazla gol yemekte. Denizlispor her zaman gol atabilecek kapasiteye sahip bir takım ama gol yediği zaman çabuk demorolize oluyor. Kadronun darlığı sebebiyle teknik heyetin oyuna müdahalesi de fazla mümkün olmayınca, iyi oynasa veya gol bulsa dahi sıkıntıyı aşamıyor. 
Böyle bir durumda savunma ön plana çıkıyor. Savunma ne kadar az hata yaparsa Denizlispor’un sahadan puanla ayrılma şansı da o derece artıyor. Ama bu sezon yenilen gollere baktığınızda, hem duran toplar hem de yenilen kontrataklar hep sıkıntılı anlar yaşatıyor. Buna bir de kişisel hatalar, kademe hataları da eklediğinizde attığınızın pek bir önemi kalmıyor. 
Anıl Taşdemir de bu cümlesi; ‘Benim nasıl oynadığımı bilen rakibimi, daha fazla koşarak, daha fazla yardımlaşarak, daha üretken olarak, daha az hata yaparak yenebilirim. Bunu yapmam gerekiyor’ anlamına geliyor.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018