ALTAY VAROL - EN KÖTÜ SENARYO | Denizli Hizmet Gazetesi -

EN KÖTÜ SENARYO
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

12/12/2017
Denizlispor Samsunspor karşısında o kadar önemli 2 puan kaybetti ki, kaybedilen iki puan inşallah Mayıs ayında aranmaz.  
Geçen haftaki yazımda son 8 sırada yer alan takımların birbirleriyle oynayacağı bu haftaki maçların önemine değinmiş, kazananların büyük moral bulacağını ifade etmiştim. Bu maçların en önemlilerinden biri hiç kuşkusuz Denizlispor-Samsunspor maçıydı. İkinci yarıda büyük sıkıntılar çekilmemesi için geride kalan 3 maçın en az ikisinin kazanılması gerektiğini yazmıştım. Bu beraberlikle puanını 12’ye çıkaran Denizlispor’un tek umudu 2 hafta sonra liglerin bitimiyle başlayacak olan transfer girişimleri. 
Denizlispor’un hangi mevkilere acilen transfer yapması gerektiğini hepimiz az çok tahmin ediyoruz. Bununla ilgili birkaç yazı yazmıştım. Şu anda transfer görüşmeleri sürüyordur. Hem yönetim hem de teknik heyet ortak bir planda birleşmiş, o plan çerçevesinde futbolcu arama çalışmalarına devam ediyordur. Bence bazı oyuncularla prensip anlaşmasına bile varılmıştır. 
Denizlispor’un en az 5 futbolcu transfer edeceğini düşünürsek, mevcut kadrodan da bir o kadar futbolcuyla yolların ayrılması gerekiyor. Sankoh gitti. Bence ikinci sırada Moritz var. Çaykur Rizespor maçında rakibine yaptığı faul ve hakeme yönelik sözlerinden dolayı 5 maç ceza alan Moritz’e yönetimin hala ceza vermemesi, gönderileceği anlamına geliyor. Eğer forvet mevkiine istenilen kalitede transfer yapılırsa Moritz’le masaya oturulup, Sankoh gibi karşılıklı anlaşmayla uçak bileti eline verilecektir. Ceza verilmemesi ve beklenmesinin tek sebebinin, forvete transfer yapılamadığı taktirde takımda kalacak olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Takımda kalırsa, 15 bin TL de ona ceza verilir ve yola devam edilir. 
Transfer döneminde en büyük endişem, teknik heyetin istediği oyuncular konusunda yönetimin maddi açıdan çaresiz kalması olacaktır. Gerekli bütçe oluşturulamaz, teknik heyetin verdiği raporun gereği yapılamazsa, işte o zaman dönülmez bir yola girilir. Reha Erginer’in, ‘Bütçemiz bu kadar, ancak bu oyuncuları alabiliriz’ gibi bir cevapla karşılaşması, teknik heyet krizini de beraberinde getirir ki, işte bu kötü senaryo Denizlispor’un sonu olur.  
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018