ALTAY VAROL - SADECE PUANLAR DEĞİL, UMUTLAR DA SİLİNİYOR | Denizli Hizmet Gazetesi -

SADECE PUANLAR DEĞİL, UMUTLAR DA SİLİNİYOR
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

13/12/2017
2014-2015 Sezonunda Samsunspor’un 3, 2015-2016 sezonunda Denizlispor ve Samsunspor’un 3’er, 2016-2017 sezonunda Denizlispor, Eskişehirspor, Manisaspor, Adana Demirspor ve Mersin İdmanyurdu’nun 3’er, Elazığspor’un 6, bu sezon da Balıkesirspor Baltok, Eskişehirspor ve Gaziantepspor’un 3’er, Manisaspor’un ise 9 puanı silindi. Önümüzdeki dönemlerde yeni puan silme cezaları da gelebilir. 
Özellikle yabancı futbolcularla ilgili yaşanan sorunlar kulüplerin altına dinamit koyuyor. Geçmişte yapılan yanlışlar, işlerin takip edilememesi, ‘Nasıl olsa bir şey olmaz’ diyerek sorunların sümenaltı edilmesi, ‘Benden sonrası ne olursa olsun’ zihniyetinin faturaları ödenmeye başlandı. 
Yukarıda isimleri yazılı kulüpleri, bugün TFF 1.Ligde mücadele eden kulüpler olduğu için yazdım. İkinci ve üçüncü ligde bu şekilde birçok kulüp var. Örneğin Karşıyaka, örneğin Orduspor. Bu kulüplerin birçoğu bir dönem Türk futbolunun önemli kulüplerindendi. Denizlispor, Eskişehirspor, Gaziantepspor, Manisaspor, Samsunspor, Adana Demirspor, Karşıyaka gibi camialar kolay kolay büyük olmuyor. Türk futboluna birçok futbolcu yetiştiren, taraftarlarıyla ve sportif başarılarıyla bir döneme damgasını vuran bu kulüplerin bugün yaşadıklarından herkesin ders alması gerekiyor. 
Sezon sonunda bırakın bir puanı, bir golün bile büyük önem taşıdığı, bir golle, ikili veya üçlü averajla bir alt lige düşen kulüpler için verilen puan silme cezaları, geleceklerini de yakıyor.  
Yukarıda isimlerini yazdığım 1.Lig kulüplerinin bir türlü belini doğrultamadığı bugünkü puan tablosunda da ortaya çıkıyor. TFF 1.Ligden bu sene düşecek 3 takımın büyük ihtimalle yukarıdaki takımlardan olacağı neredeyse kesin.  
Denizlispor, Samsunspor, Eskişehirspor, Gaziantepspor, Manisaspor, Adana Demirspor hatta Elazığspor. Bölgelerinin en büyük kentlerinin takımları olan bu kulüplerin bu hale gelmesi tesadüf müdür?  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018