ALTAY VAROL - İLK HAFTAYI TUTTURDUM | Denizli Hizmet Gazetesi -

İLK HAFTAYI TUTTURDUM
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

17/4/2018
Geçen haftaki ‘OKUYUN AMA CİDDİYE ALMAYIN’ başlıklı yazımda olabileceklere değinmiş ve şöyle yazmıştım: “Ligden düşecek 3.takım olmamak için mücadele veren 3 takımın son 4 haftadaki maçlarını ‘MANTIK’ çerçevesinde değerlendirip (Bu ligde mantık da işlemiyor aslında. Tahminler hep alt üst) bir puan cetveli çıkarayım dedim. Önce mevcut duruma bakalım. Samsunspor 34, Denizlispor 33, Eskişehirspor 31 puanda. Bu hafta Denizlispor lider Çaykur Rizespor’la karşılaşırken, Eskişehirspor Samsunspor’u konuk edecek. Denizlispor liderden bir puan alsa, puanını 34’e çıkarır. Eskişehirspor kendisi için son kurşun niteliğindeki bu maçta Samsunspor’u yense iki takımın puanı da 34 puan olur. Yani son 3 haftaya 3 takım da 34’er puanla girer.” 
Bu haftaki öngörüm tuttu. Son 3 haftaya Denizlispor, Eskişehirspor ve Samsunspor 34’er puanla giriyor. Artık puanlar kadar ikili ve üçlü averajların daha çok hesaba katılmaya başlandığı bir döneme girdik. Son haftalarda hesaptan çıkardığımız Adana Demirspor da kıyıdan köşeden hesaplara dokunuyor gibi. Zira; bu hafta Erzurumspor’u yenemezse, son iki maçında Altınordu ve Ankaragücü ile oynayacak. Bu takımlar son 2 haftada hala iddialarını sürdürüyor olursa Adana ekibi de sıkıntılar yaşayabilir.  
Geçen haftaki yazımın ikinci paragrafında; bu hafta oynanacak maçlarla ilgili olabilecekleri de dile getirmiş, Eskişehirspor’un Gaziantepspor’u yenmesiyle puanını 38’e çıkarıp, Samsunspor-Denizlispor maçının beraberlikle bitmesi halinde işin son haftaya kalacağını yazmıştım. İşte tam burada kritik hesaplar artıyor. Denizlispor ilk maçta evinde Samsunspor’la golsüz berabere kaldı. Deplasmanda gollü bir beraberlik çıkardığı taktirde, ikili averajda Horozlar avantajlı olacak. İş üçlü averaja kalırsa; en avantajlı Eskişehirspor olur. Çünkü bu üç takım arasında oynanan maçlarda Eskişehirspor 10 puan toplarken, Denizlispor 3, Samsunspor da 2 puan toplamış olacağı için Samsunspor düşer. Dörtlü averajda da sonuç değişmiyor. Bu 4 takımın kendi aralarında yaptıkları maçlarda Eskişehirspor ve Adana Demirspor 11’er puan, Denizlispor 6, Samsunspor ise 3 puan topladı.  
Bu hesaplamalara bakıldığında Samsunspor deplasmanında alınacak bir beraberliğin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.  
Samsunspor maçı başta olmak üzere bu haftanın değerlendirmesini, tahminlerimi, olabilecekleri hafta boyunca yazmaya devam edeceğim. 
Dediğim gibi, siz bunları okuyun ama fazla kafanızı yormayın.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018