ALTAY VAROL - BİR SIÇRAYIŞ DAHA | Denizli Hizmet Gazetesi -

BİR SIÇRAYIŞ DAHA
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

18/4/2018
Denizlispor’un bu sezonki deplasman karnesi çok kötü. Belki de bugün bu sıkıntıların sürmesinin sebeplerinden biri de deplasmandaki bu kötü performans. 
Ligin ilk yarısında deplasmanda galibiyet alamayan Denizlispor, Fatih Tekke’nin takımın başına geçmesiyle birlikte çıktığı ilk iki deplasman maçından (Giresunspor ve Gazişehir) 3 puanla ayrılmıştı. İlk yarıda deplasmanda sadece 3 beraberliği bulunan Horozlar’ın bu beraberlikleri aldığı takımlar da ilginç. Ligden haftalar önce düşen Gaziantepspor’la 0-0 ve Manisaspor’la 1-1 berabere kalan Yeşil siyahlılar, şu anda aynı puanı paylaştığı ve en büyük rakibi olan Eskişehirspor’la da 2-2 beraberlikle sahadan ayrılmıştı. 
Denizlispor’un deplasmanda ilk galibiyeti olan Giresunspor maçı her yönden önemli bir maçtı. O haftalarda Giresunspor zirve mücadelesi veriyordu. Ondan sonra oynadığı Gazişehir ise hala Süper Lig hedefini kovalıyor. Yeşil siyahlılar kötü bir dönemde, deplasmanda iyi bir çıkış daha doğrusu sıçrayış yaptı. En zor denilebilecek 2 deplasmandan sezonun ilk deplasman galibiyetlerini alarak hem çıkışa geçti hem de moral buldu. 
Şimdi, aynı şekilde bir sıçrayışa daha, daha doğrusu tek bir sıçrayışa daha ihtiyaç var. Yine Karadeniz’de yine bir sıçrayış, dediğim gibi tek zıplamalık bir sıçrayış. 
Samsunspor deplasmanı Denizli’nin sadece bu sezonki değil, gelecek sezonların belki de önündeki uzun yılların kaderini belirleyecek. Samsunspor-Denizlispor maçı iki futbol kentinin, bir dönem Türk futboluna büyük katkılar sağlayan iki kulübün geleceğini de belirleyecek.  
Bu maçın sonucu ne olursa olsun, iki kulüp bu maç sonrasında yeni bir döneme kapı açacak.  
Bu kapı bir kurtuluşa da, sonu gelmez sıkıntılara da açılan bir kapı olacak.  
9 Mayıs 2016 günü Trabzon’da 1461 Trabzon’u 3-0 mağlup ederek ligde kalan ve rakibini 2.Lige gönderen Denizlispor’un, bu kez aynı başarıya Samsun’da imza atmaması için hiçbir neden yok.  
Camia teknik heyet ve futbolculardan, olumsuzlukları bir yana bırakıp son bir hamle yani son bir sıçrama bekliyor. Çünkü bunu yapacak güçleri var.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018