ALTAY VAROL - NE OLUR, NE OLMAZ | Denizli Hizmet Gazetesi -

NE OLUR, NE OLMAZ
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

19/4/2018
Önceki gün Denizlispor’un antrenmanını takip ettim. Antrenman öncesi tecrübeli futbolcu Mehmet Akyüz ve teknik direktör Fatih Tekke ile röportaj yaptık. 
Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki; kamuoyunun Samsunpor maçı öncesi yaşadığı stres, teknik heyet ve futbolcularda yok. Ya da ben öyle hissettim. Moraller oldukça yerinde. Hem teknik heyet hem de futbolcuların kendine güvenleri tam.  
Teknik direktör Fatih Tekke, röportajda kesin ifadeler kullanmaktan özellikle kaçındı. Göreve geldikten sonra yakalanan çıkışın öneminden bahsetti, futbolcuların zoru başardığını ve her türlü saygıyı hak ettiklerini söyledi. Yani Samsunspor maçının sonucu ne olursa olsun, futbolcularının görevlerini en iyi şekilde yaptıklarını söylemek istedi. ‘Zoru başardılar, onlarla gurur duyuyorum’ açıklaması bunun en iyi göstergesi. 
Üzerine basa basa birkaç kez tekrarladığı bir cümle de; hem Denizli hem de Samsun’un iki güzide şehir olduğunu ve bu iki güzide şehrin takımlarının saygıyı hak ettikleriydi. Maçın öncesiyle, sonrasıyla örnek olmak zorunda olduklarını, yani centilmenliğin ve dostluğun unutulmaması gerektiğine vurgu yaptı.  
Öncelikle temennilerine katılmamak elde değil. Büyük bir ihtimalle iki testinin birinin kırılacağı bu maç, dünkü yazımda da belirttiğim gibi iki kulübün kaderini belirleyecek. İki takımın da avantaj ve dezavantajları var. Samsunspor saha ve seyirci avantajıyla, Denizlispor kaliteli kadrosu ve bir puanın kendisine yarayacağı düşüncesiyle sahaya çıkacak. Yeşil siyahlıların bir başka avantajı da, kadro genişliğinin rakibine göre daha fazla olması. Yani teknik heyet hem ilk 11 hem de oyun sırasında müdahale etmek konusunda daha zengin bir kadroyu bünyesinde barındırıyor.  
Ziya ve Eze’nin oynamayacağı bu maça çıkacak kadronun yüzde 90’ını tahmin edebiliyorum. Eğer maç gününe kadar sakatlık veya başka bir şey olmazsa, Çaykur Rizespor kadrosundan sadece bir değişiklikle maça çıkılma ihtimali yüksek. Çünkü Rize maçında bir puan ne kadar önemli olduysa, Samsun maçında da bir puan o kadar önemli hatta hayati. 
Samsunspor bu maçı kazanmak için her şeyi yapacaktır. Çünkü kaybedecek bir şeyi kalmayan tek takım. Bu tür maçlarda beraberlik ağır basar denilir ama bana göre bu maçta beraberlik çıkma ihtimali düşük.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018