ALTAY VAROL - ONUN İÇİN… | Denizli Hizmet Gazetesi -

ONUN İÇİN…
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

24/4/2018
Ankaragücü maçı sonrası yazımda, “Her mağlubiyetten sonra hakemin birinci derece sorumlu gösterilmeye çalışılmasıyla kulüpler yanlışlarını örtemez. Bunu sadece Ankaragücü kulübü için söylemiyorum. Genel durum bu. Geçen yıl da yazmıştım, dünkü yazımda da kısaca değindim. Şimdilik sözle geçiştirilen tepkiler, sezon sonuna doğru saha içinde fiiliyata dönüşecek, özellikle alt liglerde Türkiye’nin birçok ilinden hakemlere saldırı görüntülerini izleyip, haberlerini okuyacağız. Birkaç hafta sonra başlamasını beklediğim(!) bu tür olayları izledikçe, benim bu yazımı da hatırlarsınız” demiştim. 
Dediklerim maalesef yaşanmaya başlandı. Ben özellikle alt liglerde diye yazmıştım ama üst liglerde durum daha da karıştı. Fenerbahçe-Beşiktaş kupa maçında yaşananlar, Elazığspor-Adanaspor maçında yaşananlar ve son olarak Samsunspor-Denizlispor maçında yaşananlar, durumun vahametini ortaya koyuyor.  
1.Ligin geride kalan haftada en kritik maçı olan Samsunspor-Denizlispor maçı öncesinde, maç sırasında ve maç sonrasında yaşananlar öyle geçiştirilecek şeyler değil. Ankaragücü maçında protokolde yöneticileri dayaktan geçirilen Denizlispor, Samsunspor deplasmanında da hak etmediği bir muameleyle karşılaştı. 
Maç sonrası güvenlik sağlanamadığı için hocalar ve Denizlisporlu futbolcular basın toplantısı yapamazken, Samsunspor’un 4 kaptanı basın toplantısında hakemlere yönelik çok ağır eleştirilerde bulundular. Samsunsporlu futbolcular, maçın hakemi Özgür Yankaya ve yardımcı hakemlerin bulunduğu odaya girmeye çalıştılar. Çevik kuvvet polisleri futbolcuların hakem odasına girmesini engelledi.  
Evinde de, misafirliğe gittiği yerde de şiddete maruz kalan Yeşil siyahlıların yerinde başka bir kulüp olsaydı bugün neler yaşanırdı bilemem. Yüzlerce kilometre yol giderek takımlarını destekleyen Denizlispor taraftarlarının olaylarda en küçük bir dahlinin olmadığı da ortaya çıkıyor. Maç sonrası o kadar çok fotoğraf gördüm ama içinde Yeşil siyahlı taraftarların şiddete yöneldiği bir kare fotoğraf yok. Saha içinden tribünlere, soyunma odalarından saha dışına kadar onca yaşananlardan sonra PFDK’nın vereceği kararları da merakla bekliyorum. 
Denizlispor çok kritik deplasmandan çok kritik bir puan çıkardı. Maçın sadece özeti bile her şeyi ortaya koyuyor. Ancak her şey bitmedi. Sadece eldeki avantaj rakibe verilmedi. Mücadele son haftanın son dakikasına kadar devam edecek.  
Ama Denizlispor saha içi ve saha dışındaki tutumuyla bu ligde kalmayı hak ediyor.  
İnşallah kalacak da. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018