ALTAY VAROL - HER TARAFI ATEŞ HAFTASI | Denizli Hizmet Gazetesi -

HER TARAFI ATEŞ HAFTASI
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

25/4/2018
Yazılarımı düzenle okuyanlar hatırlayacaktır. 12 Nisan tarihli, yani 2 hafta önceki ‘OKUYUN AMA CİDDİYE ALMAYIN’ başlıklı yazımda; “Samsunspor 34, Denizlispor 33, Eskişehirspor 31 puanda. Bu hafta Denizlispor lider Çaykur Rizespor’la karşılaşırken, Eskişehirspor Samsunspor’u konuk edecek. Denizlispor liderden bir puan alsa, puanını 34’e çıkarar. Eskişehirspor kendisi için son kurşun niteliğindeki bu maçta Samsunspor’u yense iki takımın puanı da 34 puan olur. Yani son 3 haftaya 3 takım da 34’er puanla girer. Ondan sonraki hafta Eskişehirspor ligden düşen Gaziantepspor’la oynayacak. Galip gelme ihtimali yüksek olduğu için puanını 37’ye çıkarır. Aynı hafta bu kez Samsunspor-Denizlispor maçı var. Haydi ikisi de birbirini alt edemedi ve berabere kaldılar. Puanları 35’e çıkıyor” demiştim. 
Durum ortada: Denizlispor, Samsunspor:35, Eskişehirspor:37 
Olabileceklerle ilgili öngörümün şu ana kadarki bölümü tuttu. Hesaba katmadığım Adana Demirspor faktörünü de artık yeni olabileceklerin içine dahil etmek gerekiyor. Zira fikstüre bakıldığında Samsunspor kadar Adana Demirspor’un da işi baya zor görünüyor.  
Alt sıralarda, bu hafta sonunun maçlar oynanmadan en karlı takımı şüphesiz Denizlispor. Aylar önce ligden düşen, kendi evindeki maçta rakibinden su isteyen, futbolcuların evden toplanarak getirildiği Gaziantepspor’u konuk edecek. Gaziantepspor’un içinde bulunduğu konum itibariyle Denizli’ye gelmesi bile zor görünüyor. Kendileri için ‘Hayırlısı’ demekten başka bir şey gelmiyor elimizden. 
Geçen haftaki bir yazımda ikili, üçlü ve dörtlü averajlara kalındığında neler olabileceğini yazmış, böyle bir durumda Samsunspor’un düşecek 3.takım olacağını ifade etmiştim. Denizlispor için bu hafta Cumartesi akşamı her şey bitmiş olabilir. Gaziantepspor’u yendiği ve Samsunspor’un Giresun deplasmanından eli boş dönmesi halinde ligde kalışını garantileyecek. Samsunspor Giresun’dan puan alır mı, işte orası çok bilinmeyenli denklem gibi.  
Eskişehirspor, ilk 2 mücadelesi veren Boluspor’u konuk edecek. İki takım için de hayati bir maç. Adana Demirspor ise son iki maçında Altınordu ve Ankaragücü ile karşılaşacak ki, bu iki takım da Süper Ligi kovalıyor. Yani son 2 haftaya her tarafı ateşlerle kaplı bir fikstürle giriyoruz. Ligde kalma konusunda en büyük avantaj Denizlispor’da gibi görünse de, oynanmayan maçın sonucu belli olmaz düşüncesiyle içimizde bir ‘Acaba’ korkusu olmuyor da değil.  
Bugünlerde yazılarımı böyle genel konular üzerinde geçiştiriyorum. Denizlispor’la ilgili yazılacak çok şey var ancak şimdi sırası değil. Ligde kalırsak ki, şu anda bundan başka bir isteğimiz olamaz, ondan sonra yazmaya başlayacağız.  
Bu hafta sonunda oynanacak tüm maçlar önemli. O kadar önemli ki, Süper Lige çıkacak ilk 2 takım da, ligden düşecek son takım da, Play-off’a kalacaklar da belli olabilir. O kadar kritik bir hafta ki, bugün durum nasılsa, gelecek hafta bugün de durum aynı olabilir. 
Kimsenin kimseye acıyacak durumu yok yani. Kulüpler son hamleyle hedefine ulaşmanın, taraftarlar da yaşadıkları stresin bir an önce bitmesi için can atıyor. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018