ALTAY VAROL - KATİL KİM? | Denizli Hizmet Gazetesi -

KATİL KİM?
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

26/4/2018
Bu yazımı yaklaşık 2 hafta önce hazırladım ancak bugüne nasip oldu. Zira; Denizlispor’un bulunduğu konum bakımından Türk futbolunu düşünecek vaktimiz yoktu! 
Spor Toto Süper Lig'den düşmesi kesinleşen ve mali açıdan zor günler geçiren Kardemir Karabükspor'un başkanı Mehmet Aytekin, “Türk futbolunun katili ne hakemlerdir, ne oyunculardır, ne sahadır. Türk futbolunun katili kulüp başkanları ve yöneticileridir. Bu lafım benim açımdan nettir. Getirilen futbolculara ödenen menajer paraları, yurt dışından getirilen futbolculara astronomik rakamlar, kendi ülkelerinde 4-5 bin avroya çalışan futbolcuların ülkemize gelip, 600-700 bin avro kazanmasına sebep olan kim varsa Türk futbolunun katili onlardır" şeklinde bir açıklama yaptı 2 hafta önce. Tabii sayın Aytekin bir Aziz Yıldırım veya Fikret Orman olmadığı için sesi pek itibar görmedi.  
Kardemir Karabükspor başkanının bu açıklamasını okuyunca, son 2 yıldır bu konuda neler yazmışım diyerek arşivimi karıştırdım. 18 Ocak 2016 günü yani 2 yıldan fazla bir süre önce ‘NORMAN SYLLA’ başlıklı yazımda demişim ki; “‘Türkiye yabancı futbolcu çöplüğüne döndü. Ülkelerinde halı sahada oynayamayanlar becerikli menajerler sayesinde Türkiye’ye gelip hayatlarını garanti altına alıyorlar. UYANIN ARTIK’ diye yazdığımı anladınız mı? Yazık değil mi milletin parasına. Yazık değil mi taraftarın umutlarına” 
1 Kasım 2017 günü ‘YABANCI DERT TRANSFERİ’ başlıklı yazımda demişim ki; “Bakıyorsunuz hep yabancı futbolcuyla ilgili sorunlar. Alana kadar göbeğinizi yırttığınız oyuncudan bir yıl sonra kurtulmak için yine göbeğinizi yırtıyorsunuz. Alırken yalvar yakar şartlarınızı kabul ettirmeye çalıştığınız yabancı oyuncularla, bir süre sonra yine yalvar yakar yollarınızı ayırmaya çalışıyorsunuz. Gelen yabancı futbolcular da sizi bir yerlere getirse canınız yanmayacak. Denizlispor’u FIFA mahkemelerinde süründüren futbolculara bir bakın, neredeyse hiç birinden istenilen verim alınamamıştır. İddia ediyorum ki, mevcut yöneticilerin birçoğu, bu oyuncuların isimlerini bile gelen dosyalarda görüyordur. Bu kulübe yabancı futbolcu değil, yabancı dert alınıyor. Onlarca yazımda da yazdığım gibi, kulüpler yabancı futbolcu çöplüğüne döndüğü sürece batmaya mahkumdurlar.” 
9 Kasım 2017 günü ‘YANLIŞTAN DÖNÜLÜYOR MU?’ başlıklı yazımda demişim ki; “Yabancı futbolcu konusunda son 2 yılda en az 10 yazı yazdım. Bu yazılarımın bazılarında Türkiye’nin yabancı futbolcu çöplüğüne döndüğünü, bazılarında yabancı futbolcuların ayrıldıktan sonra hukuki yollara başvurarak kulüpleri büyük bir borcun altına soktuğunu, bazılarında da yabancı futbolcuların çokluğu sebebiyle alt yapılara yönelinmediğini, dolayısıyla Türk futbolunun her gün biraz daha kan kaybettiğini dile getirmeye çalıştım. Türk futbolunu yönetenler aslında bu yazdıklarımı benden daha iyi biliyor ama nedense bu sorunu çözmek yerine, daha da derinleşmesine zemin hazırladı.” 
Teşhiste sorun yok.  
Sorun tedavide. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018