ALTAY VAROL - GÜNEŞ FARKLI ŞEKİLDE BATACAK | Denizli Hizmet Gazetesi -

GÜNEŞ FARKLI ŞEKİLDE BATACAK
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

27/4/2018
Spor Toto 1.Ligde geride kalan 32 haftada yaşanan hiçbir heyecan, yarın yaşanacak heyecan kadar olmayacak. 
Şampiyonluk, Play-off ve düşme potasında son yılların en heyecanlı sezonunu yaşanan 1.Ligde yarın saat 15.30’da 8 ilde (İstanbul’da iki maç var) aynı dakikada çalacak düdüklerle birlikte, 90 ile 100 dakika arasında nefeslerin tutulduğu dakikalar geçireceğiz. Öyle bir heyecan olacak ki; bir ilde atılan golün sevinci başka bir ilden gelen başka bir gol haberi ile yarıda kalabilecek, takımları gol atmayan taraftarlar, diğer ilden gelen bir gol haberi ile takımları gol atmış gibi sevinebilecek. 
Yarın saat 17.30 sıralarında bazı illerde şampiyonluk sevinçleri, bazı illerde de ligden düşmenin üzüntüsü yaşanabilir. Yarın akşam saatlerinde Süper Lige çıkan iki takımla birlikte düşen üçüncü takım da belli olabilir. Anadolu’nun birçok kentinde taraftarlar belki de lig heyecanını tamamlamış olarak akşam yemeğine oturabilir. Bu akşam güneş batarken heyecanlı olan yüz binler, yarın akşam güneş batarken daha mutlu veya daha hüzünlü olabilir. 
Olamayabilecek başka şeyler de olabilir bugün ile yarın akşam arasında. Ümraniyespor, Çaykur Rizespor’u yenerse; İstanbul, Rize ve Ankara’da şampiyonluk turu atan takım olmayacak ligin bitimine bir hafta kala. Ya da Eskişehirspor ve Adana Demirspor puan kaybeder, Samsunspor Giresun’dan galip gelirse, kimse formasını yeni sezonda giymek için bir yere asmayacak. Ligde kalma savaşı verenler için Ümraniyespor-Çaykur Rizespor maçı da çok önemli. Çünkü bu maçta Ümraniyespor puan kaybederse Çaykur Rizespor ve büyük ihtimalle yarın Manisaspor’u yenecek olan Ankaragücü şampiyon olacak. Böyle bir durumda yarın Giresunspor’la karşılaşacak olan Samsunspor’un son hafta Ümraniyespor’la oynayacağı maç düşme hattındaki takımları da yakından ilgilendirecek. Ümraniyespor Çaykur Rizespor’u yenerse; bu kez son yarın Altınordu’yu yenememesi halinde Adana Demirspor’un son hafta Ankaragücü ile deplasmanda oynayacak maçı büyük önem taşıyacak. 
Matematiksel olarak ilk 2’ye girip direk Süper Lige çıkma ihtimali olan Boluspor’un yarın Eskişehirspor’u yenmesi halinde, son hafta Eskişehirspor’un Adana’da Adanaspor’la yapacağı maç da ilginç olacak. Adana’daki bu maç Adana Demirspor’un ligden düşmesi veya kalmasını da belirleyebilecek bir maç olabilir. Bunun gibi onlarca olabileceği yazmak mümkün.  
Aylar öncesinden beri konu buraya geldiğinde; 40 puana ulaşamayanlar sıkıntı çekecek diye yazıyorum. Fatih Tekke’nin göreve geldiği gün; “Fatih Tekke Manisaspor’daki puan ortalamasını yakalarsa Denizlispor 37 puanla sezonu kapatır. Fatih Tekke bu ortalamayı yakalar mı, 37 puan ligde kalmaya yeter mi?” diye bir yazı kaleme almıştım.  
Benim yaptığım hesaplar tuttu. 40 puanın altındaki tüm takımlar şu an itibariyle tabir-i caizse can alıp-can veriyor. 2 Hafta önce 33.haftaya nasıl bir puan durumu ile girilebileceği tahmini de (Adana Demirspor hesaba katılmadan) yapmıştım. O öngörüm de tuttu. 
Yarın akşam güneşin batımı yurdumuzun illerinde değişik şekilde görülecek. Denizli de bu illerden biri.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018